Miego ir šėlsmo laikas

apie VAIKŲ sveikatą

Dienos rėžimo svarba

Šeškinės poliklinikos vaikų ligų gydytoja Elena Bacevičienė tikina, kad vaikų tobulėjimui ir sveikam brendimui reikia subalansuotos dienotvarkės. Pasak gydytojos, vaikų atostogų laikas turėtų būti išdėliotas vienodai, kaip ir mokslo metu. Būtų itin naudinga, jei visa šeima galėtų pasišnekėti, ir nutarti atostogų planus, bei juos kartu įvykdyti. Jei šitokia galimybė neįmanoma, tada tėvai privalo prižiūrėti vaikų rėžimą. Atžalos turėtų eiti miegoti tuo pačiu metu. Blogai, jei vaikai dūksta iki išnaktų, o miegoti nueina tik vidurnaktį. Štai, ryte galima ir ilgiau pamiegoti, bet vakare reikia eiti gulti taip, kaip yra įprasta mokslo metu.

 

Šeškinės poliklinikos vaikų ligų gydytojos Elenos Bacevičienės interviu by vitaminai.LT

 

Atostogų metu, kompiuteriui - ne

Jaunajai kartai dieną reiktų vengti sėdėjimo prie kompiuterio ir televizoriaus. Beveik taip pat kenksminga, kai vaikas be atvangos žaidžia mobiliuoju telefonu. Vietoj to, valandą ar dvi galima paskaityti įdomią knygą. Ji duos žymiai daugiau teigiamos naudos.

Svarbu nepamiršti ir fizinio aktyvumo. Nors dažnam tėveliui tai sukelia nepatogumus, pabrėžiame, jog reikia skatinti vaikų sportavimą. Jei bus sniego - lai vaikai eina į lauką mėgautis žiemos malonumais - su rogėmis ar slidėmis. Jei sniego nebus, galima paprasčiausiai pasivaikščioti ar palakstyti lauke. Būtų gerai, jei visa šeima išeitų pasidžiaugti šaltuku. Gyvenantiems mieste, išeitis yra apsilankymai sporto klube. Jei fizinio aktyvumo vengsime, alternatyva - veikla namuose. Deja, vaikų dėmesį dažniausiai sukausto naujosios technologijos, bei ekranų švytėjimas. Tokio užimtumo pasekmė yra pavargusios akys, pakitusi laikysena, vaikui sunkiau tobulėti ir tinkamai pailsėti. Jei vaikas per daug sportuoja, atostogų metu reiktų suplanuoti dienotvarkę, kad fizinio aktyvumo būtų kuo mažiau. Psichologai primena, jei vaikas užsiima užklasine veikla, kuri jam teikia malonumą - jam emociškai atsigauti yra kur kas lengviau. .

Kaimo džiaugsmai

Primename ir tradicinį, bet labai efektyvų poilsį kaime. Jei yra galimybė, reiktų išvažiuoti ten, pakeisti aplinką, praleisti laiką su senoliais. O ir maistas kaime dažniausiai yra daug sveikesnis. Jei turi šeima galimybių, pailsėti reiktų vykti kartu: į tą patį kaimą, kalnus paslidinėti, ar į šiltus kraštus. Raginame nepamiršti, kad atrandant naujus kraštus vertėtų pasidomėti skiepais ir kitomis prevencinėmis priemonėmis.