Vaistininkės Virgilijos Bečelytės patarimai dėl širdies ligų

apie ŠIRDIES ir KRAUJOTAKOS ligas

Vaistininkės Virgilijos Bečelytės patarimai dėl širdies ligų

Dažniausi žmonių nusiskundimai ir gydymas

Žmonės dažnai skundžiasi spaudimu širdies plote, jaučia įtampą, dažną pulsą, esant permušimams širdis tarsi apsiverčia. Pirmiausia stengiamės žmogų nuraminti. Tas, kam tai nutinka pirmą kartą, išsigąsta. Pasiūlome pirmiausia švelnias medikamentines priemones, pradedame nuo augalinės kilmės - širdies lašų, vaistažolių tinktūrų. Pasiteiraujame, ar žmogus vartoja kokius nors papildus, mineralus, ar intensyviai sportuoja, išprakaituoja - gal netenka daug mineralų? Gydytoja kardiologai įvardija gudobelę - širdies darbą gerinantį medikamentą. Jis ir nuramina, ir širdelę aprūpina deguonimi, gudobelės neturėtų pamiršti tie, kuria jaučia tokius simtomus. Be farmacijos siūlomų priemonių, kiekvienas turėtų žinoti, kad fizinis aktyvumas yra būtina sąlyga gerai širdies veiklai. Bent 3 kartus per savaitę, o geriausia kiekvieną dieną, 30 min. skirti fizinei veiklai. Jei negalime lankytis sporto salėje, tai vietoje važiavimo liftu lipkime laiptais. Ypač gerai - vaikščiojimas. Miesto žmonės žymiai mažiau juda, nei kaimo. Kaimo žmonės ir sveikesni dėl to, kad jie daugiau dirba, juda. Taip grūdinama širdis. Galimos ir kitos grūdinimo priemonės - kaip kontrastinis dušas.

Kaip apsaugoti savo kraujotakos sistemą

Norint apsisaugoti nuo ligų, tausoti širdį, kraujotaką, reikia gyventi sveikai. Kenkia rūkymas, besaikis kavos gėrimas, netaisyklinga mityba, greitas maistas, nejudrumas, įtampai nuimti dažnai vakare vartojamas alkoholis. Tai širdžiai labai kenkia. Tada ir prasideda ligos - nutukimas, cukrinis diabetas. Didekė įtampa ir stresas darbe - kartu ir savotiškas variklis. Kodėl žmonės, išėję į pensiją, ima sirgti? Todėl, kad nebemoka gyventi. Per didelė įtampa ir darbo ritmas užgožė menkus negalavimus, o kai nustojo dirbti, ligos ir pasirodė.Tai ir yra bėda, kad dirbdamas žmogus nesugeba rasti laiko sau. Režimas yra labai svarbus.
Daug kam pirmoji pagalba širdžiai sustreikavus, yra maisto papildas Validol. Jis nuramina ir padeda. Kita vertus, yra ir tokių nuomonių, kad nėra gerai jį vartoti, nes jis gali užmaskuoti rimtesnį negalavimą.

 

Vaistininkės Virgilijos Bečelytės patarimai dėl širdies ligų by Vitaminai lt