Super CAL500-MAG250-ZINC15

-50%

Kaulinio audinio formavimuisi. Stipresniems dantims ir nagams. Normaliai odos būklei.

5,47 €
10,97 €

Kalcio, magnio ir cinko trūkstamam kiekiui organizme papildyti, nepakankamai jų gaunat su maistu, vartojant vaistus, vaikų ir paauglių augimo periode, neštumo ir žindymo metu, intensyviai sportuojant, dirbant fizinį darbą, daug karščiuojant ir prakaituojant.

Kai organizme pritrūksta cinko, silpnėja, lūžinėja plaukai ir nagai, sumažėja atsparumas infekcijoms, gali atsirasti spuogų, sutrikti skonio ir kvapo jutimas. 

SUPER CAL 500 MAG 250 ZINC 15 skirtas organizmui papildyti kauliniam audiniui formuotis reikalingomis mineralinėmis medžiagomis, kai: 

 • nepakankamai jų gaunama su maistu,
 • sutrikęs mineralinių medžiagų pasisavinimas:
  • dėl hormonų pokyčių,
  • vartojamų vaistų,
  • genetinių veiksnių,
 • padidėjęs jų poreikis:
  • vaikams ir paaugliams,
  • nėščiosioms ir žindyvėms,
  • intensyviai sportuojantiems,
  • sunkų fizinį darbą dirbantiems žmonėms,
 • organizmas jų netenka karščiuojant, gausiai prakaituojant. 

SUPER CAL 500 MAG 250 ZINC 15 sudėtyje esančios mineralinės medžiagos kalcis, magnis ir cinkas 

 • fiziologiškai suderintos,
 • padeda užtikrinti tinkamą kaulinio audinio formavimąsi bei apsaugą. 

Veikliosios medžiagos: kalcis, magnis, cinkas, vitaminas D3. 

Vartojimas: gerti po 1 tabletę per dieną po valgio, geriausia antroje dienos pusėje. Maisto papildas nėra maisto pakaitalas. Neviršykite nustatytos rekomenduojamos dozės.  Svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo ir rūpintis subalansuota mityba. 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. 

Gamintojas: UAB „GRIDA", Molėtų g. 16, Didžioji Riešė, 14260 Vilniaus r., tel. (8 5) 246 9651. 

Kilmės šalis - Jungtinė Karalystė.

Sudėtis

Vienoje tabletėje yra:

 

RPN*, %

kalcio

500 mg

63

magnio

250 mg

67

cinko

15 mg

150

vitamino D3

2,5 μg

50

* – rekomenduojama paros norma (RPN).

Sudėtis: kalcio karbonatas, magnio oksidas, lipnumą reguliuojanti medžiaga mikrokristalinė celiuliozė, stabilizatorius hidroksipropilmetilceliuliozė, cinko oksidas, magnio stearatas, titano dioksidas, silicio dioksidas, glajinė medžiaga –šelakas, glicerolis, cholekalciferolis.

Vienos tabletės masė – 2,2 g (± 7,5 %).

Kuris iš mūsų šiandieną galėtų pasigirti, jog jaučiasi puikiai, nepatiria streso, valgo pilnavertį ir šviežią maistą? Dažnai apie tai daugiau kalbame, nei iš tiesų rūpinamės savo sveikata. Nepakeičiamoji trijulė - vieni būtiniausių žmogaus organizmui mineralų - kalcis, magnis ir cinkas, dėl kurių stokos gali gesti dantys, kankinti mėšlungis,  skaudėti sąnarius, o vyresniame amžiuje retėti kaulai.

Kalcis – it plytos kaulams „statyti”

Vienas reikalingiausių žmogui mineralų yra kalcis. Tikriausia ne vienas esate matę gatvėje sulinkusią močiutę – tai greičiausiai osteoporoze (kaulų retėjimo liga) sergantis žmogus, kuriam liga pasireiškė dėl organizmo lėtesnio kalcio kaupimo kauluose vyresniame amžiuje. Ligai gydyti yra reikalingi kalcis ir vitaminas D. Įsivaizduokite, jei visi kiti vaistai, skiriami osteoporozei gydyti, yra cementas, tuomet kalcis – plytos kaulams „statyti”. Dar nesulaukusios menopauzės moterys gali imtis priemonių, užkertančių kelią osteoporozės atsiradimui – rūpintis, kad maiste būtų pakankamas kalcio (moterims iki menopauzės rekomenduojama per dieną gauti 1000mg kalcio) ir vitamino D kiekis.

Kalcis - mineralas, kurio pats organizmas nepasigamina, o įsisavina jį gerai tik kartu su kitais mikroelementais - magniu, fosforu - ir vitaminu D. Rūpindamiesi savo mityba, atkreipkite dėmesį, kad ji būtų turtinga šiais komponentais.

Daugiausia kalcio turi pienas ir jo produktai, žuvis, daržovės, riešutai (ypač migdolai), jautiena. Kalcis reikalingas ne tik kaulams, dantims, raumenims, bet ir nervų bei širdies, inkstų, kvėpavimo sistemų veiklai. Pagal rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas, kalcio paros norma suaugusiam žmogui yra 1000 mg, tačiau jo poreikis padidėja lytinio brendimo, nėštumo ir žindymo laikotarpiu, moterims menopauzės metu.

Kaip jau buvo minėta, geresniam kalcio pasisavinimui būtinas ir vitaminas D.

Magnis – pagalba įsisavinant kalcį, mažinant nuovargį, atstatant psichologinę pusiausvyrą ir ne tik!

Jei bendradarbis ar namiškis be rimtos priežasties pasidarė irzlus, skundžiasi nuolatiniu nuovargiu ar nemiga, patarkite jam vartoti preparatų su magniu. Magnis reguliuoja nervų sistemos darbą, raumenų aktyvumą, palaiko normalų širdies ritmą. Maža to – jis saugo nuo aterosklerozės, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, reguliuoja kraujo spaudimą. Tai itin svarbūs dalykai perkopus 40-ies metų ribą.

Magnio organizmas taip pat negamina, todėl jo turime gauti su maistu. Nemažai šio mineralo yra grūdų produktuose, žalialapiuose augaluose, krevetėse, krabuose, juodoje arbatoje, riešutuose, šokolade. Suaugusiems žmonėms magnio paros norma yra 300-350 mg, daugiau jo reikia nėščioms, maitinančioms moterims.

Kai organime pritrūksta magnio, ima kamuoti nuovargis, raumenų skausmas, mėšlungis, sutrinka širdies, virškinamojo trakto veikla, atmintis, kankina nemiga, galvos skausmai.

Pradėjus vartoti preparatus su magniu sustiprėja nervų sistema, gerėja miegas, didėja atsparumas stresui.

Cinkas – ir kaulų tvirtumui, ir imuniteto stiprumui

Tai būtinas mikroelementas, dalyvaujantis daugelyje organizme vykstančių procesų. Žmonės, kuriems pritrūksta cinko, ima sirgti virusinėmis, grybelinėmis ligomis. Šis elementas aktyvina imuninę sistemą. Pakankamą kiekį cinko turi gauti ir vaikai, mat jis reikalingas augimui.

Cinko gausu jūros produktuose, mėsoje, pupelėse, riešutuose, mielėse, moliūgų sėklose. Rekomenduojama cinko paros norma suaugusiems yra 15 mg, mokyklinio amžiaus vaikams – 7-9 mg, ikimokyklinio – apie 5 mg. Kiek daugiau jo reikia vartoti peršalus, nes stiprina imunitetą.

Kai organizme pritrūksta cinko, silpnėja, lūžinėja plaukai ir nagai, sumažėja atsparumas infekcijoms, gali atsirasti spuogų, sutrikti skonio ir kvapo jutimas.

Kodėl trys geriau nei vienas?

Organizme kalcio ir magnio kiekis turi būti fiziologiškai subalansuotas t.y. atitikti santykį 2:1. Vartojant tik kalcį, magnio pasisavinimas organizme gali sutrikti, todėl labai svarbu kartu su kalciu vartoti ir atitinkamą kiekį magnio, kad pastarojo nepristigtų.

Kalcį ir magnį reikėtų vartoti kartu dar ir todėl, kad magnis didina kalcio tirpumą šlapime ir taip užkerta kelią inkstų akmenų susidarymui. Be to, ilgai vartojant tik kalcio papildus, dėl magnio stokos (kai pažeidžiamas fiziologinis medžiagų santykis 2:1) gali atsirasti migrena. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad moterims, sergančioms osteoporoze, trūksta ir magnio. Magnio stoka gali iššaukti ir nervų sistemos ligas.

Su kalciu ir magniu kartu derinamas cinkas svarbus ne tik normaliai kaulų ir odos būklei palaikyti, bet ir bendrai imuninei sistemai saugoti. Visos šios mineralinės medžiagos kartu dera fiziologiškai.

Subalansuotas mineralų kompleksas Super CAL500 MAG250 ZINC15 aprūpins Jūsų organizmą reikalingomis mineralinėmis medžiagomis, išsaugodamas natūralią jų pusiausvyrą organizme. Produkte esančių mineralų kiekiai yra fiziologiškai subalansuoti, todėl, jį vartojant, organizme išlaikomas būtinas šių medžiagų pusiausvyra, užtikrinamas maksimalus jų pasisavinimas bei teigiamas poveikis.

Kalcis yra pagrindinis kasdien žmogui reikalingas mineralas. Jo yra piene ir pieno produktuose, tačiau su maistu gaunamo kiekio organizmui dažnai nepakanka, todėl patartina vartoti papildomai. Kalcis padeda stiprinti kaulinį audinį ir nervų sistemą, padeda stiprinti kraujagyslių sieneles, dalyvauja palaikant optimalų kraujospūdį (1,2). Kalcio poreikis padidėja paauglystės, nėštumo ir žindymo metu, vyresniems nei 60 metų žmonėms, nes tada dėl fiziologinių pokyčių kinta ir kaulų struktūra, jie retėja.

Magnis yra fiziologinis kalcio antagonistas, todėl labai svarbu palaikyti reikiamą šių mineralų balansą 2:1. Magnis teigiamai veikia nervų bei širdies ir kraujagyslių sistemas, raumenų funkciją (3, 4, 7). Trūkstant magnio, gali padidėti nervų ir raumenų sistemos jautrumas, gali išsivystyti nevalingas raumenų susitraukimas. Magnio daugiau reikia intensyvaus augimo, nėštumo bei žindymo periodu, intensyviai dirbant ar sportuojant, išgyvenant ilgalaikį stresą.

Cinkas – svarbus mineralas, randamas kiekvienoje organizmo ląstelėje. Jis padeda stiprinti imunitetą, dalyvauja procesuose, kurie padeda išvengti alergenų sukeliamų neigiamų pojūčių: nosies niežėjimas, čiaudulys, akių ašarojimas. Cinkas svarbus gerai prostatos funkcijai, normaliam kaulinio audinio formavimuisi (5,6).

Vitaminas D3 padeda pagerinti kalcio pasisavinimą. Vitaminas D3 svarbus kalcio, magnio apykaitos reguliavime (1). Jo ypač reikia tamsiais rudens ir žiemos mėnesiais kai trūksta saulės šviesos.

Super CAL500 MAG250 ZINC15 rekomenduojamas žmonėms, kuriems dėl įvairių priežasčių reikalingas didesnis šių mineralų kiekis: intensyviai augantiems paaugliams, vyresnio amžiaus žmonėms, moterims nėštumo ar žindymo metu, sunkiai fiziškai dirbantiems ar sportuojantiems, neracionaliai besimaitinantiems žmonėms.

 1. Miškinienė. Mityba: medžiagų apykaita, maisto medžiagos, vitaminai, mineralinės medžiagos ir vanduo. Vilniaus pedagoginio universiteto leidykla, 2006m.
 2. Miller GD, DiRienzo DD, Reusser ME, McCarron DA. Benefits of dairy product consumption on blood pressure in humans: a summary of the biomedical literature. J Am Coll Nutr. 2000;19(2 Suppl):147S-164S.
 3. Shechter M, et al. Am J Cardiol July 15, 1999;84: 152-6.
 4. American Journal of Clinical Nutrition 2002; 75:550-554; Klevay LM, Milne DB, Am J Clin Nutr. 2002;75:550-554.
 5. 5. Hambidge KM, Mild zinc deficiency in human subjects. In: Mills CF, ed. Zinc in Human Biology, New York: Springer-Verlag 1989 Pp 281-296.
 6. Sempertegui, F., et al. "Effects of short-term zinc supplementation on cellular immunity, respiratory symptoms, and growth of malnourished Equadorian children." Eur J Clin Nutr, 50(1): 42-46, January 1996.
 7. Mizushima S., Cappuccio F.P., Nichols R. et al. Dietary magnesium intake and blood pressure: a qualitative overview of the observational studies // J. Hum. Hypertens. – 1998, Jul., 12 (7), p. 447–453.

 

Daugiau informacijos:

  Vikipedija enciklopedija 

  Kuo gresia kalcio trūkumas: 14 produktų, kuriuose jo gausu

  Geriausi kalcio šaltiniai

   Kalcio nauda mūsų organizmui