KARDIOKALIS

-50%

Dirbant fizinį darbą, sportuojant, daug prakaituojant

N30

3,47 €
6,97 €

Kalio ir magnio kiekį organizme rekomenduojama papildyti sunkiai fiziškai dirbant, intensyviai sportuojant, gausiai prakaituojant, vyresniame amžiuje, vartojant daug druskos, geriant daug kavos ir alkoholinių gėrimų, vartojant įvairius medikamentus (diuretikus, antihipertenzinius vaistus, kontraceptikus).

KARDIOKALIO sudėtyje esančios mineralinės medžiagos:

  • kalis padeda palaikyti svarbaus maitinančio mikroelemento magnio, reikalingo širdžiai bei normaliam kraujospūdžiui, kiekį organizme.
  • kalis kartu su magniu skatina natrio, o kartu ir vandens pertekliaus šalinimą iš organizmo,
  • tabletės dengtos apvalkalėliu, apsaugančiu nuo skrandžio sulčių poveikio, todėl nepažeistos patenka į žarnyną, kur palengva ištirpsta,
  • tabletės yra pailginto atpalaidavimo, todėl veikliosios medžiagos į organizmą išsiskiria iš lėto, taigi užtikrinamas ilgalaikis ir tolygus jų pasisavinimas organizme.

Veikliosios medžiagos: kalis, magnis.

Vartojimas: kalio ir magnio kiekiui papildyti gerti nekramčius po 1-2 tabletes per dieną. Pagyvenusiems, intensyviai sportuojantiems, sunkų fizinį darbą dirbantiems, gausiai prakaituojantiems ar daug druskos vartojantiems žmonėmsrekomenduojama gerti po 2 tabletes triskart per dieną. Tinka vartoti nuo 12 metų. Maisto papildas nėra maisto pakaitalas. Neviršykite nustatytos rekomenduojamos dozės. Svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo ir rūpintis subalansuota mityba.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Gamintojas: UAB „GRIDA", Molėtų g. 16, Didžioji Riešė, 14260 Vilniaus r., tel. (8 5) 246 96 51.

Kilmės šalis - Šveicarija.

Sudėtis

Vienoje tabletėje yra:

 

RPN*, %

kalio

300 mg

15

magnio

40 mg

11

* – rekomenduojama paros norma (RPN).

Sudėtis: stabilizatorius hidroksipropilmetilceliuliozė, kalio chloridas, magnio karbonatas, emulsiklis riebalų rūgščių poliglicerolio esteriai, maltodekstrinas, emulsiklis mikrokristalinė celiuliozė, užpildas etilceliuliozė, emulsiklis hidroksipropilceliuliozė, drėgmę išlaikanti medžiaga glicerolis, dažiklis titano dioksidas, stearino rūgštis, dažiklis geltonasis geležies oksidas. Vienos tabletės masė – 0,91 g (± 5 %).

Kol esame sveiki, paprastai nesusimąstome, kiek įvairių medžiagų reikia, kad mūsų organizmas veiktų tarsi laikrodukas. Kalis ir magnis, vieni būtiniausių mineralų kurių turime gauti su maistu. Jie būtini kiekvienai organizmo ląstelei, audiniui, organui. Kalis ir magnis ypač svarbūs normaliai širdies veiklai, ir geriausia, kai abu juos vartojame vienu metu.

Svarbus širdžiai

Pagrindinė kalio užduotis organizme – palaikyti reikiamą vandens ir elektrolitų pusiausvyrą bei normalią ląstelių veiklą. Jei kalio trūksta, gali sutrikti širdies ritmas, atsirasti sunkumo jausmas krūtinėje, kankinti nepaaiškinamas nuovargis, kojų mėšlungis.

Kalio nemažai gauname su maistu, jo yra tiek augaliniuose, tiek gyvūniniuose maisto produktuose. Ypač daug šio mineralo džiovintuose vaisiuose, riešutuose, sojoje, jūros kopūstuose, ankštinėse daržovėse, špinatuose, bulvėse, sėlenose, žuvyje ir kt.

Pastebėta, kad žmonės, suvartojantys daugiau produktų, kuriuose yra kalio, rečiau serga insultu, jiems lengviau sureguliuoti padidėjusį kraujo spaudimą. Visi šie negalavimai – mūsų dienų sveikatos rykštė, tad, sunegalavus širdžiai, įtarus hipertenziją ar sutrikus kraujotakai, pravartu vartoti kalio preparatų.

Atminkite – norint išvengti širdies ligų, insulto ir net vėžio, svarbu organizmą aprūpinti kaliu ir palaikyti tinkamą jo kiekį.

Jei kalio pritrūksta

Kaip suprasti, kad jūsų organizme trūksta kalio? Kai žmogui ima stigti kalio, atsiranda nuovargis, bendras silpnumas, psichinis ir fizinis išsekimas, irzlumas, raumenų silpnumas, naktinis kojų mėšlungis. Sausa oda ir silpni plaukai taip pat gali rodyti kalio trūkumą. Kai moterims trūksta kalio, padidėja nevaisingumo ar priešlaikinio gimdymo rizika. Kalis ir magnis skatina natrio, o kartu su juo ir vandens, pertekliaus pasišalinimą iš organizmo. Būtent todėl sumažėja kraujospūdis, pagerėja organų kraujotaka, jie geriau aprūpinami deguonimi, mažėja tinimai.

Kalio kiekis kraujyje gali labai sumažėti, jei vemiate, viduriuojate, gausiai prakaituojate. Kita svarbi kalio trūkumo priežastis – vaistai, kurie dažnai vartojami širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti. Šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai (diuretikai) taip pat iš organizmo pašalina kalį. Vartojant tokio tipo vaistus, svarbu papildomai varoti ir kalio papildų.

Kalio palydovas – magnis

Kalis organizme tiesiogiai susijęs su kitu svarbiu mikroelementu – magniu, kuris taip pat maitina širdį. Jei vieno iš šių mineralų kiekis organizme sumažėja, tai ir kito greičiausiai ima trūkti, mat kalio pasisavinimui būtinas magnis. Jis reguliuoja širdies susitraukimų dažnį, stabilizuoja širdies ritmą, atpalaiduoja širdies raumenį ir aprūpina ląsteles energija, gerina kraujotaką.

Sumažėjus organizme magnio kiekiui, žmogus greitai pavargsta, būna blogos nuotaikos, apatiškas, atsiranda širdies ir raumenų skausmai, širdies ritmo sutrikimai, padidėja arterinis kraujospūdis. Magnio gali pritrūkti dėl nevisavertės mitybos (ilgai badaujant, laikantis nesubalansuotos dietos, piktnaudžiaujant alkoholiu), sutrikus maisto pasisavinimui dėl viduriavimo, vėmimo.

Magnio turi riešutai (ypač anakardžių), sezamo sėklos, bananai, jūros dumbliai, jūros žuvys, tamsiai žalios spalvos daržovės. Vis dėlto magnio su maistu gauname nepakankamai, nes dažnas mūsų valgo daug perdirbtų produktų, kuriuose šio elemento yra mažai. Daugeliui žmonių pravartu gerti kalio ir magnio papildų, kurie padeda kompensuoti šių mineralų stoką ir išsaugoti gerą širdies bei kraujagyslių sveikatą bei puikią savijautą.  

Širdis – kraujo varomasis organas.

Nuo tinkamo jos darbo priklauso kraujotakos sistemos funkcionavimas ir bendra organizmo būklė. Nesubalansuota mityba (per daug kalorijų, riebalų, druskos, per mažai vitaminų ir mineralinių medžiagų) ir nesveika gyvensena (judėjimo stoka, nuolatinė psichinė įtampa, rūkymas) skatina širdies ligas. 

Skausmai krūtinėje, stipriai plakanti širdis, silpnumas rodo, kad Jūsų širdžiai reikia pagalbos. Širdžiai ypač reikalingas kalis ir magnis. Nepakeičiamas mineralas kalis gyvybiškai svarbus kiekvienai ląstelei funkcionuoti. Jis palaiko reikiamą magnio kiekį ir funkciją organizme. Magnis – svarbiausias širdį maitinantis mikroelementas. Jei vieno iš šių mineralų kiekis organizme sumažėja, tai ir kito paprastai trūksta.

Mažas kalio kiekis kraujyje gali atsirasti dėl vėmimo, viduriavimo, gausaus prakaitavimo (karščiuojant, sportuojant, pomenopauziniu periodu) ar traumos. Kalio gali trūkti dažnai vartojant vidurių užkietėjimą gydančius vaistus ar hormoninius preparatus. Taip pat dažna kalio trūkumo priežastis – širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti vartojami šlapimą varantys vaistai, nes jie kartu su skysčiais iš organizmo pašalina ir kalį.

Dažnai pastebima, kad kalio kiekis sumažėja netinkamai maitinantis (per mažai jo gaunant su maistu, geriant daug alkoholio ir stiprios kavos, vartojant per daug druskos, nes joje yra daug kalio antagonisto natrio). Organizmas išeikvoja net trečdalį energijos tinkamam kalio ir natrio santykiui ląstelėse palaikyti. Sergant hipertenzija, širdies nepakankamumu, tinstant kojoms, paakiams ar kitiems audiniams, rekomenduojama vartoti kuo mažiau druskos. Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad, norint sumažinti kraujospūdį, būtina ne tik mažinti druskos (natrio) kiekį, bet ir papildomai gerti kalio. Kalis ir magnis skatina natrio, o kartu su juo ir vandens pertekliaus pasišalinimą iš organizmo. Tada sunormalėja kraujospūdis, pagerėja organų kraujotaka ir aprūpinimas deguonimi, mažėja tinimai.

Kai organizme trūksta kalio, gali sutrikti širdies veikla, sumažėti kraujospūdis, nusilpti raumenys, atsirasti nuovargis, mieguistumas, bendras silpnumas, psichinis ir fizinis išsekimas, irzlumas, naktinis kojų mėšlungis, išopėti gleivinės (atsirasti virškinamojo trakto opos, gastritai, gimdos kaklelio erozijos). Sausa oda ir silpni plaukai taip pat rodo kalio trūkumą. Kai moterims nepakanka kalio, padidėja nevaisingumo ar priešlaikinio gimdymo rizika.

Sumažėjus organizme magnio kiekiui, žmogus greitai pavargsta, būna blogos nuotaikos, apatiškas, atsiranda širdies ir raumenų skausmai, širdies ritmo sutrikimai, padidėja arterinis kraujospūdis. Magnis reguliuoja širdies susitraukimų dažnį, stabilizuoja širdies ritmą, atpalaiduoja širdies raumenį ir aprūpina ląsteles energija, gerina kraujotaką.

Intensyviai sportuojantys žmonės neretai laikosi baltyminės dietos, kuri neaprūpina organizmo magniu ir kaliu. Todėl dažnai pasireiškia šių mineralų trūkumo požymiai: greitas nuovargis, raumenų silpnumas ir skausmingas mėšlungis bei nemalonūs „širdies permušimai“

KARDIOKALIO sudėtyje yra širdžiai reikalingų mineralinių medžiagų kalio ir magnio. Šis produktas rekomenduojamas intensyviai sportuojantiems ar sunkiai fiziškai dirbantiems, gausiai prakaituojantiems ar daug druskos vartojantiems, kavos bei alkoholinių gėrimų geriantiems, vyresnio amžiaus ar įvairius medikamentus (diuretikus, antihipertenzinius vaistus, kontraceptikus) vartojantiems žmonėms. KARDIOKALIS papildys organizmą trūkstamais mineralais. Ne tik intensyviai sportuojant ar sūriai valgant, bet ir sunkiai fiziškai dirbant, gausiai prakaituojant, geriant daug kavos ar alkoholinių gėrimų, padidėja kalio poreikis. Sergant hipertonija, širdies nepakankamumu, širdies ritmo sutrikimais ypač pavojingas kalio ir magnio trūkumas, todėl būtina juos papildomai vartoti.

KARDIOKALIO tabletės dengtos cukraus apvalkalėliu, apsaugančiu nuo skrandžio sulčių poveikio, todėl nedirgina skrandžio ir nepažeistos patenka į žarnyną, kur palengva ištirpsta. Be to, tabletės yra pailginto atpalaidavimo, todėl veikliosios medžiagos į organizmą išsiskiria iš lėto, taip užtikrinamas ilgalaikis ir tolygus jų pasisavinimas organizme.