Kai artėja menopauzė...Gydytojos ginekologės patarimai

apie MOTERŲ sveikatą

Kaip palengvinti menopauzės simptomus ir kodėl vienoms moterims menopauzės požymiai ryškesni, o kitoms - beveik nejaučiami? Apie tai kalbame su ,,Privataus ginekologijos kabineto'' direktore, gydytoja ginekologe Violeta Jonaitiene.

Pagrindiniai menopauzės požymiai ir simptomai

Gydytoja teigia, kad yra išskiriamos kelios menopauzės pagrindinių simptomų grupės: sutrikęs mėnesinių ciklas, emociniai sutrikimai - nemiga, depresijos požymiai, vazomotoriniai sutrikimai - karščio pylimas, prakaitavimas, padidėjęs jautrumas, šlapinimosi sutrikimai, kraujagyslių sistemos, širdies ritmo sutrikimai. Vienoms moterims gali nepasireikšti šie požymiai, kitoms - gali pasireikšti visų grupių simptomai, tuomet būna labai sunku.

Kodėl vienoms moterims menopauzės požymiai ryškesni, kitoms - silpnesni?

Tai gali būti paveldimumas, jei moteris žino, kad jos šeimoje mama ar senelė kentėjo nuo sunkių menopauzės simptomų, gali iš anksto pasiruošti tam. Simptomai priklauso ir nuo to, kaip moteris myli save - ar sportuoja, ar tinkamai maitinasi, koks jos gyvenimo būdas.

Koks gydymas skiriamas premenopauziniu laikotarpiu, jei moteris gausiai kraujuoja?

Reikia rasti priežastį, nes stiprus kraujavimas gali būti ne tik dėl menopauzės. Tai gali būti hormonų sutrikimas, polypas, gimdos gleivinės išvešėjimas. Priklauso nuo situacijos.

Kaip sumažinti menopauzės simptomus?

Svarbiausia yra sveika mityba, poilsis, fizinis aktyvumas. Moters organizmui labai svarbus kalcis, kuris reikalingas menopauzės laikotarpiu. Taip pat svarbus magnis - ramina. Kalis svarbus vasaros metu, kai prakaituojama. Gali būti skirtas hormoninis gydymas, jei moters sveikata tai leidžia.