Vaistininkas Petras Vaitiekūnas dantims prižiūrėti pataria

apie BURNOS higieną

 Vaistininkas Petras Vaitiekūnas dantims prižiūrėti pataria

Dantų valymas – svarbiausia priežiūros priemonė

Dantų sveikatai svarbiausia dantų higiena. Ypač pabrėžiama – būtina teisingai valyti dantis. Nes jei neteisingai valome, tai galima sakyti, kad visai nevalome.
Svarbu valyti tarpdančius – specialiais šepetukais ir dantų siūlais. Pats aktualiausias ir dar nepasenęs klausimas – kalcio vartojimas. Jeigu mintyba nesubalansuota, būtina vartoti kalcio preparatų. Aišku, būtų gerai su vitaminu D, nes jis skatina kalcio pasisavinimą. Be abejo, turėtume nepamiršti ir žuvų taukų – tai yra natūralus vitamino D šaltinis.

Pramonė siūlo daugybę produktų, susintetintų. Bet yra ir natūralių. Kuriuos rinktis?

Sunku atsakyti, nes tiek visko daug yra ir parduotuvėse, ir vaistinėse, prekybos centruose. Aš siūlyčiau rinktis paruoštus produktus, nes žmonės jau perėjo visas natūralas preimones – miltelius, baltą molį, sodą – iki dantų pastos. Kiekvienas gali pastą įsigyti pagal kišenę. Įsigijus su specialisto patarimu galima pasiekti geresnių rezultatų.

O skalavimo skysčiai? Ar jie sukurti tiems tinginiams, kurie dantų kokybiškai nevalo? Burnos ertmėje veisiasi mikrobai, kurie yra ir apnašų formavimosi kaltininkai ir padeda vystytis parodontozei. Tai labai gerai būtų po dantų valymo ar tiesiog pavalgius praskalauti vandeniu ir skalavimo skysčiu. Tai yra tikrai gera priemonė išvengti išankstinio daiktų netekimo.
Specialiai dantims sukurtų kompleksų, maisto papildų vaistininkui Lietuvoje matyti neteko, tačiau tokių, kurie skirti ir dantims – egzistuoja, pavyzdžiui, Super CAL 500 MAG 250 ZINC 15.

Priemonė patikrinti, ar vaikai gerai išsivalė savo dantis

Egzistuoja specialios tabletės – indikatoriai, kurie parodo, ar vaikasi teisingai išsivalė dantis. 
Iš pradžių galima panaudoti tas čiulpiamas tabletes. Jos palieka violetinę negražią spalvą tose vietose, kur nešvaru. Tada tikrai matosi, kur išvalyta netinkamai.

Apibendrinimui apie dantų sveikatą

Dantų sveikatai reikalingas kalcis – tam reikia vartoti produktus ar vitaminą D su kalciu, tarkime pieną, varškę, mėsos. Svarbu valyti dantis teisingai.

Vaistininkas pats sako dantis išmokęs taisyklingai valyti visai neseniai – jam buvo jau 30 metų. Šio klausimo niekas nekeldavo. Labai svarbu valant išorinius dantų paviršius braukti šepetėliu nuo dantenos iki danties. Jokiu būdu ne atvirkščiai, kad į tarpdančiu neprikištume nešvarumų. Tai daryti kruopščiai, nepraleidžiant nė vieno tarpudančio.

Vaistininkas Petras Vaitekūnas pataria kaip saugotis dantis

VISOS SAVAITĖS laidos apie dantų priežiūrą