Kokios yra pagrindinės blogo burnos kvapo priežastys?

apie BURNOS higieną

Blogas burnos kvapas gali pranašauti ir apie ligą, ir apie blogą burnos higieną. Į ką atkreipti dėmesį, jei jaučiate blogą skonį ir kvapą burnoje?

1. Netinkama burnos higiena.

Kad burnos kvapas nebūtų blogas, būtina rūpintis burnos, dantų higiena. Reguliariai valykite dantis, skalaukite burną po valgymo.

2. Maitinimosi įpročiai.

Blogą burnos kvapą gali sukelti kai kurie maisto produktai, ypač tie, kurie turi daug baltymų arba yra aštrūs - svogūnas, česnakas. Nederėtų užkandžiauti tarp pagrindinių valgymų - taip burnoje kaupiasi bakterijos.

3. Dantų ėduonis.

Dantų ėduonis atsiranda, kai dantų emalyje pradeda mažėti mineralinių medžiagų - kalcio ir fosforo. Kad išvengtumėte šios problemos, valykite dantis du kartus per dieną, naudokite dantų siūlą, venkite užkandžių, gėrimų, turinčių daug rūgščių - Coca colos, energetinių gėrimų, saldintų gazuotų gėrimų.

4. Gingivitas - dantenų uždegimas.

Ligą sukelia bakterijos, virusai dėl dantų apnašų, vitaminų trūkumas. Sergant gingivitu, dantenos kraujuoja, kartais pakyla temperatūra, iš burnos sklinda blogas burnos kvapas. Ligą būtina gydyti, priešingu atveju ji gali progresuoti į parodontitą.

5. Tonzilitas - tonzilių uždegimas.

Blogas kvapas atsiranda dėl tonzilėse esančių pūlinių. Sergant skauda ryjant maistą, jaučiamas blogas kvapas iš burnos. Pajutus simptomus, būtina kreiptis į gydytoją.

6. Skrandžio opa.

Bakterijos, sukeliančios skrandžio opą, skatina ir blogą burnos kvapą.

Ką daryti, kad burnos kvapas nebūtų blogas?

Žinoma, reikia rūpintis dantų higiena, gerti daug vandens, dažnai skalauti burną, valyti liežuvį. Kramtomosios gumos poveikis trumpas - kramtant išsiskiria daugiau seilių. Ryte ir vakare, išsiplovus dantis, skalaukite burną antibakteriniu skysčiu. Kartą per metus reguliariai apsilankykite pas burnos higienistą, kuris nuo dantų nuvalys akmenis, apžiūrės, ar visi dantys sveiki.

Jei jaučiate kurios nors prieš tai aptartos ligos simptomus, būtinai pradėkite gydymą ir blogas burnos kvapas išnyks.