Dantų higiena: kaip pasigaminti natūralią dantų pastą?

apie BURNOS higieną

Vieni iš mūsų manome, kad mokame tinkamai valytis dantis, kiti - klausiame specialistų patarimų ar bandome sužinoti, kaip tai teisingai daryti iš įvairių informacijos šaltinių. Tačiau atsirandančios apnašos ant dantų ar ėduonis, gali sukelti rimtų problemų. Ką turėtume žinoti apie dantų valymą?

Kaip pasirinkti dantų šepetėlį?

Labai minkšti dantų šepetėliai skirti vaikams arba žmonėms, kurių pažeistas dantų emalis. Minkšti šepetėliai dažniausiai tinka tiems, kurių dantenos dažnai kraujuoja. Vidutinio kietumo šepetėlis yra populiariausias, skirtas sveikiems dantims, gerai nuvalo apnašas. Kietas dantų šepetėlis dažniausiai skiriamas odontologų, jei dantys buvo protezuoti.

Ar yra kokia alternatyva dantų šepetėliui? Michalas Tombakas knygoje ,,Kaip sveikai gyventi 150 metų'' pasakoja, kad jogai vietoj dantų šepetėlio nepripažino. Jie mėgsta naudoti vienkartinį dantų šepetėlį - medžio šakelę, nes taip - higieniškiau. Mes taip pat vietoj dantų šepetėlio galime naudoti kriaušės, serbento, avietės, pušies ar eglės šakelę - teigia Michailas Tombakas. Tam prireiktų 10-15 cm eglės šakelės. Vieną jos galą reikia pakramtyti, kad gautųsi panašu į teptuką. Jau kramtydami dezinfekuotume dantis ir dantenas specialiais junginiais, slypinčiais spygliuotyje. Po to galima ant šio ,,šepetėlio'' išspausti dantų pastos ir išvalyti dantis.

Kodėl Michailo Tombako nuomonė apie dantų pastas neigiama ir koks jo dantų pastos receptas? Pasak jo, viena garsi pasaulio firma, gaminanti dantų pastas, atsidūrė teisme, nes jos gaminiuose buvo aptikti didelio fluoro kiekiai. Dėl per didelio fluoro kiekio dantų pastoje mirė vaikai! Nes vaikai mėgsta valydami dantukus ,,užkandžiauti''. Todėl būtina sekti, kaip vaikas valosi dantukus ir neleisti jam nuryti pastos. Be to, atidžiai rinkitės dantų pastą. Pavyzdžiui jogai visiškai nenaudoja dantų pastos, vietoj jos pasirinkdami aliejų ir druskos miltelius.

Natūralios dantų pastos receptas:

1 šaukštelis citrinos sulčių, 1 šaukštelis aliejaus, 2 šaukšteliai dantų pastos, po pusę šaukštelio valgomosios sodos, druskos, imbiero miltelių. Viską išmaišyti ir sudėti į sandarų indelį. Valant dantis, pakabinti pirštu šios dantų pastos ir 1-2 minutes pakaitomis kairės ir dešinės rankos smiliais valyti dantis. Po valymo gerai išskalauti.