Kurios maisto medžiagos padeda išlaikyti gerą vaikų sveikatą pavasarį?

apie VAIKŲ sveikatą

Pavasarį reikia susirūpinti vaikų sveikatą

Vaistininkas Petras Vaitiekūnas pripažįsta, kad vaistinėse jau jaučiamas tikras pavasaris. Tėvai rūpinasi savo vaikais ir nori pastiprinti jų imuninę sistemą.
Pasibaigus pačių išaugintų daržovių atsargoms, žmonės vaistinėse ima ieškoti vitaminų kompleksų. Juos tikrai reikėtų gerti norint apsisaugoti, kad tikrai netrūktų vitaminų. O kai jų trūksta, vaikai pritrūksta ir energijos, greitai pavargsta, tampa irzlūs, sloguoja, kosti. Žinoma, rūpestingiems tėvams tai kelia nerimą.

Kokie vitaminai ir maisto papildai rekomenduojami norint pastiprinti vaikų sveikatą?

Vaistinėse pateikiamas vitaminų asortimentas labai įvairus, patenkinti galima pačius įvairiausius poreikius. Tarkime, vieni tėveliai labai vertina natūralius vitaminus, pagamintus iš vaisių, uogų ar daržovių, pagaminti ir pateikiami tirpalo pavidalu. Natūralūs yra žymiai brangesni. Žinoma, vaistininkas daugeliui lankytojų pasiūlo naudoti žuvų taukus. Pvz., „Auksinė žuvelė sirupas" ir „Auksinė žuvelė kapsulės".

Taip pat erškėtuogių sirupą ir, aišku, multivitaminų kompleksus (kramtomus ar sirupų pavidalu). Rekomenduojame „Tedis MULTI" ir „Tedis su ežiuole".

Kurios maisto medžiagos padeda išlaikyti gerą vaikų sveikatą pavasarį? by gamtosnamai lt

Tradiciniai ar leidžiami vitaminai?

Kita vertus, daugelis tėvelių dar prisimena tuos laikus, kai buvo teigiama, kad vienintelis efektyvus organizmo stiprinimo būdas - leidžiami vitaminai. Tačiau dabar vyrauja kitos mados.
„Kai kurie žmonės iki šiol tiki, kad injekcinė forma yra kažkuo stipresnė, paveikesnė. Bet daugėja nuomonių, kad organizmas vitaminus geriausiai įsisavina tik per virškinimo traktą. Leisti vitaminų į raumenis tikrai nebūtina, juo labiau, kad leidžiami vitaminai dažnai sukelia alergines reakcijas. Taigi leidžiamus vitaminus reikia vartoti atsargiai. Štai, įvyks alerginis anofilaksinis šokas ir žmogus nežinos ką daryti. Todėl namuose patarčiau vartoti tiktai geriamus vitaminus", - sako P.Vaitiekūnas.

Svarbiausi vitaminai vaikų ligoms išvengti

Pavasaris - tas laikas, kada imuninė sistema nusilpsta. Ypač vaikų. Vaistininkas negali tiksliai pasakyti, ko konkrečiai trūksta kiekvieno žmogaus organizmui. Tai yra labai individualu. Bet aišku, kad vis didesnę svarbą įgyja vitaminas D. Štai, ir iš JAV mus pasiekia naujos idėjos - šis vitaminas laikomas svarbiausiu peršalimo ligų profilaktikos prasme. Netgi daugelį metų labai svarbiu laikytas vitaminas C jau užleidžia pirmąją poziciją. Vitaminas D ypatingai svarbus vaikams. Juk labai sunku priversti vaikus maitintis pilnavertiškai: jie nenori tai to, tai ano. Tarkime, apie žuvį kai kurie net negalvoja. Jeigu norite apsidrausti ir išvengti imuninės sistemos susilpnėjimo, vartoti vitaminus reikėtų.