Kokias priemones reikia naudoti stiprinant vaikų imunitetą?

apie VAIKŲ sveikatą

Tėvų nerimas dėl vaikų sveikatos

Vaistininkė pastebi, kad tėvai savo vaikučių imunitetu labiausiai susirūpina dviem atvejais:

  • pirmasis - rugsėjo pradžioje, kai mokinukai pradeda lankyti mokyklą. Tada dar net vaikams nesusirgus tėvai ateina ir klausia, kokiais būdais galima stiprinti vaikų imunitetą.
  • antrasis susirgimo atvejis. Artėjant žiemai (orams keičiantis), daugelis tėvų apsilanko, deja, jau su sergančiais vaikais: prasideda kosėjimai ir slogos, bei kiti lengvo peršalimo simptomai.

Sigita apgailestauja, kad ne visi tėveliai vaikų imunitetu rūpinasi iš anksto. Vis dėlto daugelis pas vaistininkę kreipiasi pagalbos jau vaikams susirgus. Ypatingai šaltuoju periodu, pasitaiko asmenų, kurie ateina prašydami cheminių vaistų, o ne homeopatinių ar žolinių.

Cheminiai vaistai ar vaistažolės?

Cheminiai vaistai - kraštutinumas. Vaistininkė pataria, jei tik įmanoma naudoti natūralius produktus ir iš anksto pradėti stiprinti imunitetą. Yra daugybė homeopatinių, žolinių produktų, kurie padeda stiprinti vaikų atsparumą ligoms. Asortimentas platus, rinktis yra iš ko: visų pirma ir patiems mažiausiems tinkantys homeopatiniai vaistai, augalinės kilmės produktai (arbatos, sirupai, pastilės, tabletės), didelis bičių produktų spektras, bei žuvų taukai. Galite rasti specialiai vaikams sukurtus žuvų takus ,,Auksinė Žuvelė'' kapsulių ar sirupo pavidalu.

Be abejo, viena populiariausių vaistažolių - ežiuolė. Tai - augalas, kuris veikia ir prieš bakterijas, ir prieš virusus, ir grybelius. Šios vaistažolės galima rasti įvairių formų: sirupų, pastilių ir kompleksų su vitaminu C. Rekomenduojame išmėginti maisto papildą su ežiuole ir vitaminu C ,,Tedis su ežiuole N30". Nesant galimybei vartoti ežiuole, rekomenduojame organizmą aprūpinti, bent paprastuoju vitaminu C.

Kartais žmonės, grįžę iš tolimų šalių, prašo ir egzotiškų žolelių arba šaknų. Populiariausi - eleuterakokas (skysčio pavidalu) ir ženšenis (tabletės, sirupai). Šie preparatai tonizuoja organizmą , bei padeda, jei netinka ežiuolė (pvz.: nėščiosioms, ar mažiems vaikams).

 

Vaistininkės Sigitos Griškaitytės interviu

Patarimai, kuriuos galime takyti kasdieną

Dar vienas vaistininkės patarimas: ant krūtinei šildyti nakčiai užsiklijuokite garstyčių pleistrą. Taip pat galima pakaitinti kojas, pasidaryti inhaliacijas su žolelėmis arba eteriniais aliejais. Šie metodai tinka ir imuniteto stiprinimui, ir peršalimui gydyti.

Vaistininkė Sigita Griškaitytė pabrėžia, kad privalu yra valgyti visavertį maistą, gerti pakankamai skysčių. Nevenkite vaisų ir daržovių, nes juose daug antioksidantų. Taip pat būtina pasirūpinti žarnyno mikroflora, ypač jei yra vartojami antibiotikai. Vaikų žarnynui itin tinka ,,Florabiotic". Nepamiškime pasirūpinti ne tik organizmu bet ir mus supančia aplinka: būtina vėdinti patalpas, būti gryname ore, išsimiegoti, ir stengtis būti geros nuotaikos.

VISOS SAVAITĖS laidos apie vaikų imunitetą