Kaip stiprinti vaikų sveikatą, kai siautėja gripo epidemija?

apie VAIKŲ sveikatą

Žiemą siaučia įvairūs virusai, o vaikučiai juos nesunkiai ,,pagauna'', jei nėra tinkamai paruošę savo organizmo žiemai. Kaip pasirūpinti mažųjų sveikata?

Profilaktikai nuo gripo labai tinka svogūnai, česnakai, imbieras ir vitaminas C. Gripo sezono metu, rekomenduojama vartoti česnakų antpilą, tik įsidėmėkite: šis antpilas galioja 2 dienas.

Paruošimas: 3 susmulkintas česnako skilteles užpilkite 50 ml verdančio vandens, palaikykite 2 valandas ir nukoškite. Vartokite kiekvieną dieną - įlašinkite antpilo į abi nosies šnerves.

Kasdien vaikui paruoškite arbatos iš aviečių uogienės ir imbiero - sustiprinsite imunitetą.

Pasirūpinkite, kad vaikas kiekvieną dieną gautų vitamino C. Žiemą šio vitamino galima rasti bulvėse, kopūstuose, džiovintuose vaisiuose, uogienėse, citrusiniuose vaisiuose ir jų sultyse. Vitamino C vaikas gali gauti kasdien gerdamas erškėčių vaisių arbatą.

Jei vaikutis vis dėlto susirgo, gydykite jį vaistais, kuriuos nurodė gydytojas, o namuose padės greičiau pasveikti ir šios liaudies medicinos priemonės:

Kuo dažniau jam duokite karštos arbatos su citrina arba aviečių uogiene, šilto pieno su medumi.

Kadangi sergant reikia gerti kuo daugiau šiltų skysčių, paruoškite vaikui vištienos sultinio.

Smulkiai sutarkuokite česnaką, sumaišykite su tokiu pat kiekiu medaus ir duokite vaikui prieš miegą vieną šaukštą.

Nuo kosulio padės ramunėlių antpilas. Verdančiu vandeniu užpilkite ramunėles ir duokite vaikui gerti antpilą du kartus per dieną.

Jei vaikučiui sunku kvėpuoti, kambaryje, kuriame jis miega, galite į drėkintuvą įlašinti eukaliptų aliejaus, garuodamas jis palengvins kvėpavimą.

Prieš miegą gerai išvėdinkite kambarį.

Jei vaiko kosulys nedingsta tris dienas, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.

Svarbu! Jei vaikutis jaunesnis nei 5 metų, prieš pateiktų receptų vartojimą, pasitarkite su gydytoju.