Gydytojos Nemiros Vaičiulionienės patarimai vaikų imuniteto stiprinimui

apie VAIKŲ sveikatą

Naujas metų laikas atneša naujus iššūkius vaikų imunitetui

Vaikų imunitetas - tarsi kariuomenė, sauganti vaiką nuo ligų. Jei jis nusilpęs - greitai kimba virusai ir bakterijos. Žmogus gimdamas jau turi apsaugą nuo kai kurių ligų. Tai ir parodo, kad vieni vaikai perserga lengviau, o kitų ligos praeina sunkiai, dažnai komplikuojasi. Tai vadinama įgimtu imunitetu. Nuo jo priklausys, kiek vaikas sirgs kūdikystėje. Yra ir kita imuniteto rūšis, vadinamas įgytas imunitetas. Jis yra specifinis, įgyjamas žmogui susidūrus su infekcija - pasigaminę antikūniai saugos vaiką nuo šios infekcijos ateityje, pavyzdžiu vėjaraupių. Vaikystėje persirgęs, vaikas būdamas suaugęs, turės atsparumą šiai ligai.

Veiksniai, kurie įtakoja vaiko sergamumą

Vaikų infekcinėms ligoms plisti didelės įtakos turi ir vaikų kolektyvai - glaudūs ryšiai tarp vaikų žaidžiant, miegant - puikios sąlygos užsikrėsti liga. Dažniau sirgs tie vaikai, kurių imuninė sistema nepajėgi tinkamai kovoti su infekcijomis. Suintensyvėja rizika sirgti ir šių vaikų broliukams ir sesutėms, esantiems namuose, nes vaikai „atneša" į namus darželyje ar mokykloje plintantį virusą. Taip didėja sergančių vaikų skaičius.

Dažnai sergančiu vaiku yra laikomas tas, kuris nelankydamas darželio serga 4 kartus per metus, lankydamas vaikų kolektyvą 11 kartų. Ligoms kelią padėtų užkirsti aktyvi profilaktika. Tai yra vengti kontakto su sergančiais žmonėmis, nesivesti vaikų į parduotuves, kai jau skelbiama apie infekcinių ligų plitimą, nesivesti į kino teatrus, neiti pas draugus, jei jų namuose yra sergančių. Reikia reguliariai vėdinti butus, darželių grupes ir klases, kruopščiai plauti rankas, valgyti vitaminingą maistą, nebijoti vėsaus oro - tinkamai apsirengus, eiti pasivaikščioti į lauką, subalansuoti mitybą ar vartoti maisto papildus. Rekomenduojame išmėginti specialiai vaikams subalansuotus maisto papildus ,,Tedis su ežuole". Ruduo ar žiema nėra nuosprendis vengti įprasto gyvenimo tempo. Šiuo metų laiku, tiesiog reikia atidžiau prižiūrėti mus ir mūsų vaikus įtakojančius veiksnius.

Apie vaikų imunitetą kalba gydytoja Nemira Vaičiulionienė

VISOS SAVAITĖS laidos apie vaikų imunitetą