Bėgioti - sunku. Nesąmonė!

apie SPORTAVIMO ypatumus

Šiais laikais, kai pasaulį valdo stresas, kai miegodami vietoj pagalvės po galva pasikišame nešiojamąjį kompiuterį, nebaigtas ataskaitas ar kitą užduotį, kurią turim pristatyt „būtinai-mirtinai rytoj iš ryto!!!", kai maisto sudėtis yra ne riebalai, baltymai, angliavandeniai, o E, E ir dar kartą E - iš tikrųjų nebežinome, ar pavyks išgyventi ir kaip išgyventi dieną „nenušokus nuo proto"... Baisu! Paradoksalu, tačiau priešnuodis prieš streso sukeltą gyvenimo tempą yra ... bėgimas! Taip, paprasčiausias, nieko nereikalaujantis, nieko nekainuojantis bėgimas.

Ką duoda bėgimas?

Kalifornijos universiteto atlikti tyrimai rodo, kad bėgimas ilgina gyvenimą. Švedijos Karolinska instituto tyrimai teigia, kad bėgiojimo dėka daugėja nervinių ląstelių, bėgimas pradeda šalinti depresiją. Nustatyta, kad bėgimas lavina raumenis, gerina nuotaiką, padeda atsikratyti nereikalingo svorio bei stiprina imunitetą. Tačiau tai dar ne visi bėgimo nuopelnai...

Bėgimas - puiki laisvalaikio pramoga! Bėgimas gali būti alternatyva susitikimui su draugais. Vietoj to, kad sėdėtumėt bare ir gurkšnotumėt alų, taip pat smagiai galit bendraut risnodami parke - kuo ne vaizdelis iš filmo, kur rytinio Niujorko parke risnodamos draugės aptaria ir karjeros reikalus ir pro šalį bėgantį vaikiną?

Tai kodėl nebėgame?..

Įsitikinus, koks pigus, smagus bei veiksmingas yra bėgimas, nelieka nieko, tik... bėgti. Bet kodėl kartais tam atsiranda koks milijonas kliūčių - juk galėtum tiesiog apsiauti bėgimo batelius ir bėgti? Atsakysite, kad ne viskas taip paprasta - ne vienas iš mūsų turi ne visai malonios bėgiojimo patirties: dusulys, skauda gerklę, sunku kvėpuoti, skausmas, nuobodulys, „užspausti" šonai, blogas oras...

Svarbiausia - teisingai paruošti/nuteikti organizmą bėgimui. Viena iš didžiausių pradedančiųjų bėgikų klaidų yra noras rezultatus pamatyti čia ir dabar. Šio noro genami, bėgimo „naujokai" užsimoja bėgti per greitai arba per ilgai. Visiškai nebėgiojusiems pirmaisiais kartais rekomenduojame apsiriboti 20 - 30 minučių pasivaikščiojimu. Po keleto tokiu užsiėmimų, galima palaipsniui pereiti į lėtą bėgimą. Labai svarbu yra klausytis savo organizmo ir nebandyti iš jo išspausti daugiau, negu jis iš tikrųjų gali.

Kitas neigiamas faktorius yra paprasčiausias tingulys, nuovargis ar blogas oras. Čia jums labiausiai padės bėgiojimo draugas. Juk žymiai lengviau nusiteikti bėgimui prastu oru, kai žinai, kad bėgsi ne vienas!

Pirmyn prie starto linijos!

Taipogi, labai svarbu prieš bėgimą nepersivalgyti, mat per pilnas skrandis bėgimą gali paversti tikra kančia. Jei jaučiate, kad esate alkanas, galite suvalgyti bananą, saują razinų ar javainį, kuris suteiks energijos, tačiau neapsunkins skrandžio. Nepamirškite išgerti pakankamai vandens

Galima bėgioti gatvėmis, bet žymiai smagiau bėgioti miške arba parke.

Belieka tik pradėti ir pajusti kaip palengva stiprėja kūnas, dingsta vienas kitas kilogramas... O bėgant nuostabaus parko alėja, už nugaros lieka miesto ritmas, terminai ir stresas.