Liaudies medicinos patarimai žmonėms, sergantiems kraujagyslių ligomis

apie ŠIRDIES ir KRAUJOTAKOS ligas

 Knygos ,,Mano mamos sveikatos knygelė" autorė, liaudies medicinos specialistė Nijolė Degutienė pataria, kokie augalai valo kraujagysles, ką žmonės turėtų vartoti padidėjus cholesterolio kiekiui ir kokį ypatingą poveikį turi ginkmedžio lapų nuoviras ir šliaužiančioji žiemė.

Gamtoje yra daug augalų, kurie valo kraujagysles.

Nijolė Degutienė pasakoja, kad jos mama prieš keletą metų sumanė išsivalyti kraujagysles, tad kantriai darė daug dalykų - rytais valgė po valgomą šaukštą sveikatos tyrės - blenderyje susmulkinta stiklinė spanguolių, 2 galvos česnakų, truputį imbiero, 1 citrina, 3 š.medaus, valgė avižas, gėrė kiaulpienių šaknų, medetkos ir ugniažolės arbatas, nevalgė kiaulienos, sumažino maisto kiekį. Viskas davė rezultatą - dėl užsikimšusių kraujagyslių padidėjęs spaudimas nukrito, širdis rečiau primindavo apie save, sumažėjo cholesterolio kiekis.

Be paminėtų žolių, kraujagysles dar valo dilgėlė, kraujažolė, amalas. Reikia atkreipti dėmesį, kad amalas ruošiamas šaltu būdu - sumalamas kavamale, šaukštelis iš vakaro užpilamas šaltu vandeniu, ryte pašildoma iki 36-38 laipsnių. Nuolat geriama arbata valo kraują ir jei nuolatos ir kantriai vartosite žoles po 2 - 3 savaites, pajusite rezultatą.

Kai padidėjęs cholesterolio kiekis - padės vaistinė veronika

Kai ateina pavasaris, pamiškėse, pievose smulkiais, ryškiai šviečiančiais mėlynais žiedeliais, sužydi vaistinė veronika. Visi ją žinome, esame bandę paliesti jos žiedelį, priskinti puokštelę. Bet nelabai pavyksta - ima ir nubyra. Būtent ši paprasta žolelė sumažina cholesterolio kiekį kraujyje. 2 puodeliai per dieną vaistinės veronikos 2 - 3 savaites jau duos rezultatą, kurį pajusite.

Kartu geriamas asiūklis su vaistine veronika ne tik valo kraujagysles, bet ir labai pagerina atminties būklę.

Ginkmedžio lapų nuoviro ir šliaužiančiosios žiemės nauda

Pirmas veiksmas, kai svaigsta ar skaudą galvą - uždėti delnus ant skruostų taip, kad tarp smiliaus ir didžiojo piršto būtų ausys. Tada pirštais stipriai spaudžiant skruostą ir už ausies, triname aukštyn-žemyn. Taip sumažiname galvos skausmą, laikinai pageriname būklę.

Dažniausiai galva svaigsta, kai susiaurėja kapiliarai - smulkiausios kraujagyslės. Tada kokias 2 savaites pageriame ginkmedžio lapų nuoviro. Jame yra medžiagų, kurios ypatingai gerai plečia būtent galvos kapiliarus. Lapus perkame vaistinėje. Šaukštą susmulkintų lapų užpilame 0,5 litro tik ką virusio vandens, palaikome iki 3 valandų. Jei nėra laiko, kartais galime išgerti ir po 15-20 minučių, tik tokiame nuovire dar nėra daug veiksmingų medžiagų. Ginkmedžio lapų nuoviras gerina galvos smegenų kraujotaką bei smegenų ląstelių medžiagų apykaitą, mažina kraujo klampumą. Nustatyta, kad jo lapų nuoviras atitolina Alzhaimerio ligą, stabdo silpnaprotystės vystymąsi, gerina atmintį, didina dėmesio koncentraciją, pašalina nuotaikų kaitą, baimės jausmą.

Padarome 1-2 savaičių pertrauką, o tada jau geriame šliaužiančiosios žiemės nuovirą. Šios abi žolės veikia skirtingai, ir greitai pajusite, kuri tinka labiau. Man - žiemė šliaužiančioji. Jos nuoviras vartojamas kraujo spaudimui mažinti, nuo galvos svaigimo. Jis gerai plečia galvos kraujagysles, mažina jų spazmus, ramina centrinę nervų sistemą, gydo aterosklerozę. Poveikis greitesnis nei ginkmedžio, bet priešingai nei ginkmedis, kuris svaigimą mažina iš lėto, bet užtikrintai, žiemės poveikis svyruoja. Žiemė yra nuodinga ir svarbu jos nepadauginti - arbatinis šaukštelis žolės be kaupo vienai stiklinei vandens. Gerti per dieną 3 kartus 7-10 dienų.

Atminčiai gerinti ir galvos kraujo apytakai suaktyvinti, labai gerai ciberžolė - geltonasis imbieras. Jos miltelių yra prieskonių skyriuose. Ryte, prieš pusryčius, trečdalį ar pusę šaukštelio užpilame karštu vandeniu ir išgeriame su visais milteliais. Priklauso nuo žmogaus jautrumo, bet šios žolės geriau nepadauginti ir naudoti su pertraukomis. Atmintį gerina kiaulpienių lapuose ir šaknyse esantis cholinas.