Vaistininkės patarimai, kaip padėti mamoms būti sveikoms

apie SENJORŲ sveikatą

Vien gėlių dovanoti nepakanka

Mano mintis būtų tokia: riekėtų mamoms ne tik dovanoti gražias gėles, bet ir pasirūpinti jų sveikata, nes dažniausiai mamos save pamiršta. Jos rūpinasi vaikais, paskui rūpinais anūkais. Rūpinasi vyrais. O pačios save pamiršta. Tiesiog dovanoti gėles tai yra pats lengviausias variantas. Mes nueiname, nuperkame ir jas padovanojame. Bet tiesiog reikėtų pažinti savo mamą, pasirūpinti ja. Jai praverstų ir kelialapis į sanatoriją. Praverstū koks nors trumpasis savaitgalis, sveikatinimo savaitgalis. Gal būtų gražu padovanoti kuponą kelioms grožio procedūroms, ar masažui. Kiekvienas, kas pažįsta savo mamą, žino, ko jai labiausiai reikia.

Kaip pasirūpinti vyresnio amžiaus mama?

Jeigu mama vyresnio amžiaus, galima pasirūpinti kažkokia patikros programa. Dabar tokių patikros programų yra daug ir privačiuose medicinos centruose tikrai galima įsigyti dovanų kuponų. Tai ir osteoporozės profilaktikai, onkologinių ligų profilaktikai, plaukų slinkimo. Ypatingai, širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos. Girdėjau tokią kardiologų nuomonę, kad vyrai serga širdies ir kraujagyslių ligomis, o moterys nuo jų miršta. Nes viską nurašo į laikinus negalavimus. Tiesiog, laiku nesusirūpina. O Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligų yra epidemija. Ir šitos ligos labai ,,jaunėja". Taip, kad ar jaunos mamos, ar jos pagyvenusios, tikrai jas reikėtų nukreipti, kad jos pasirūpintų. Tai mūsų, vaikų, pareiga.

Ar vaistinėse pasitaiko atvejų, kai žmonės ieško dovanos mamai?

Labai dažnas užsuka ir mes pajuntame, kad mamai dovanpos ieško ir vaistinėje. Būna skirtingai. Yra ir kraujospūdžio matuokliai, ir dovanojami maisto papildai širdies kraujagyslių sistemos stiprinimui, kaip ,,Kardiokalis", ,,Kompleksas širdžiai su gudobele", papildai plaukams, tai pačiai odai pagražinti, kaip ,,Nakvišų aliejus moterims", ,,BEAUTY CAPS". Moterys savo motinoms perka kremus. Taip kad pasirinkimas yra platus.