Ką Motinos dienos proga savo mamos dovanoti siūlo rytų medicina?

apie SENJORŲ sveikatą

Kaip rūpintis tėvų sveikata ištisus metus?

Ar daugelis iš mūsų padaro kažką daugiau, nei vien tik palinki mamai sveikatos? Žinoma, ir tai labai svarbu. Tačiau galima rasti ir netradicinių būdų, kaip pagerinti mamos savijautą, pagerinti psichologinę būseną ir suteikti jai džiaugsmo. Idėjų galima pasisemti kinų medicinoje. Gydytoja Genovaitė Pečiulytė pastebi, kad vakarų pasaulyje į senesnio amžiaus žmones žiūrima gana menkinančiai. O rytuose senolis - tai išminčius, į kurio patarimus visada įsiklausoma. Jie vertinami dėl gyvenimo patirties, išminties. O pas mus labai dažnai jei vyresnis žmogus kreipiasi pas gydytojus, jam sakoma ,,tai ko jūs norite, tiek metų, kaip jums gali kažko neskaudėti". Senas žmogus neturi būti siejamas su liga. Tad labai svarbu rodyti mamai deramą pagarbą ir ją mylėti.

Artėjant Mamos dienai, pagalvokime apie savo tėvus, pažvelkime filosofiškai. Galima teigti, kad savo mamoms ir tėčiams sveikatos dovanosime, jeigu juos prisiminsime ištisus metus: paskambinsime, aplankysime. Jiems reikia bendravimo, išsišnekėjimo. Kalbama, kad pokalbiai, išsissakymas yra širdies kraujagyslių ligų viena iš svarbiausių prevencijos formų. Kitas dalykas - paskatinti juos pačius, kad jie nelaikytų savęs senais, kad ieškotų bendraminčių, bendraamžių, kad užsiimtų kokia nors protine veikla: stalo žaidimais (šaškės, šachmatai, domino, kryžiažodžiai). Tuomet žmogus palaikys savo intelektualinę veiklą ir tas leis nesenti jo smegenims. Be abejo, mamas ir tėčius reikia nuola raginti, kad jie pajudėtų. Tegul ir labai lengva fizinė mankštelė kiekvieną dieną, pasivaikščiojimai lauke, - tegul pasigroži atbudusia gamta.

Ką Motinos dienos proga savo mamos dovanoti siūlo rytų medicina? by Vitaminai lt

Kokie masažai suteiks mamoms sveikatos?

Savo mamas galime pamokinti ir kinų tradicijos gudrybių. Štai keletas kiniškų masažų, kurie padės pasijusti mamai sveikesnei. Savo delnu apglėbkime mamos alkūnę per sąnarį ir trinkime, kad jis sušiltų, kad paraustų oda. Tą patį darykime ir kelių sąnariams. Arba pamokinkime pačią mamą tokiu būdu sušildyti sąnarius.

Kitas labai populiarus masažas - pirštų galiukais suimant kiekvieno kitos rankos (taip pat ir kojų) pirštų kampučius ties nagų kampais. Spustelėti ir patraukti, spustelėti ir patraukti. Taip visus pirštus

Ir dar vienas masažas - nykščiu pilvo srityje. Reikia braukti nuo bambos iki krūtinkaulio nykščiu, kad net liktų raudonas dryželis ant odos. Tokiu būdu aktyvuosime daugybę taškų, kurie atsakingi už svarbiausius dalykus: geros formos palaikymą, virškinimą, visą žmogaus struktūriną.