Psichoterapeuto Roberto Petronio patarimai, kaip išlaikyti gerą nuotaiką ir nepakitusią piniginę švenčių metu

apie PSICHOLOGIJOS paslaptis

Baimė išsiskirti?

Švenčių laukimas - tai įtampa, jaudulys. Ir visai nesvarbu, kad tai susiję su teigiamomis emocijomis, bet mes vistiek jaučiamės pavargę. Švenčių prasmę turėtume kurti patys. Svarbiausia, kiek į šventes įdedame savo širdies ir ar mus pagauna tas bendras šurmulys ir bendras bėgimas, reklaminės kampanijos, tas dovanėlių masinis pirkimas..Mums yra svarbu, kad neiškristumėm iš konteksto. Įtampa tampa ne tiek maloni, kiek keliantis rūpesčio, nerimo, nuovargio jausmą. Tai stresinė būsena.

Psichoterapeuto Roberto Petronio interviu apie šventinį stresą

Paprasti būdai nepanikuoti stresinėse situacijose

Kiekvieną šventę organizuojant, svarbu aiškiai žinoti tikslus. Dažnai pamirštamas pagrindinis aspektas: juk nuo senų senovės svarbus susikaupimo ir apsivalymo metas. Nuo šio religinio konteksto negalime pabėgti. Tačiau ko gero būtent susikaupimo šiuolaikiniam žmogui ir trūksta. Dažniausiai nutinka taip, kad po pasirengimo šventei norisi nebe švęsti, o ilsėtis. Masiškumas gadina šventes ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Kalėdų seneliai vaikšto jau nuo lapkričio mėnesio! Seniau Kalėdos prasidėdavo kūčių vakarą. O dabar - nuotaika panaši ir gruodžio 21 ir 25. Šios dienos beveik niekuo nebesiskiria. Vartotojiškumas turi įtakos nuotaikos formavimui. Asmeniniam susikaupimui trukdo šventinis šurmulys. Daug energijos išeikvojame skubėjime. Po švenčių nesijaučiame atsigavę ar pailsėję. Jaučiamės išsekę ir nuvargę. Paaiškėja, kad tas šventes organizavome kažkam, o jei pagalvojame, tai pasidaro nelabai aišku kam ir kodėl. Išeikvojame jėgas ir finansus. Pastebime dar vieną klaidą: žmonės ieškodami dovanų, savotiškai lenktyniauja, ieškodami dovanos ne konkrečiam žmogui, bet idėjai. Dažnai pamatę gražų daiktą pirmiausia pagalvoja kam gi jis galėtų tikti. Tai iškreipia dovanos ir šventinės nuotaikos prasmę.

Pabaigai

Kalėdų periodu svarbu prisiminti šventės prasmę, jos tikslus. Nė vienas nesiekiame išsekti ir pavargti, bet tikimės artumo ir dėkingumo. Nepamirškime pamatuoti mūsų vizijų ir jų įgyvendinimo galimybių, o svarbiausia nepamirškime pailsėti.

VISOS SAVAITĖS laidos apie šventinį stresą