Paprasti laimės receptai

apie PSICHOLOGIJOS paslaptis

Receptų gausybė, kiekvienas renkamės pagal save. Šiandien Tau siūlome penkis paprastus metodus pasijusti truputį laimingesniu.... 

1. Valanda sau. Viena valanda per dieną gali daryti stebuklus tavo gyvenime, tačiau turi būti atidus- ta valanda turi būti skirta tik tau. Susitikimai prie kavos, pasimatymas ar maisto pirkimas nesiskaito! Daryk tai, kam dažniausiai nerandi laiko - skaityk knygą, pasivaikščiok po pavasarėjantį parką, pasivažinėk dviračiu. Jokių „reikia" ir „privalau"! 

2. Laimingi žmonės. Stenkis kuo daugiau laiko praleisti su pozityviais, džiugiais žmonėmis. Gera nuotaika - užkrečiama. Negatyvių, pesimistiškų žmonių verčiau vengti, nes lygiai taip pat užkrečiamas ir pesimizmas. Žinoma, negali pasirinkti kolegų, tačiau bent jau atidžiai pasirink, su kuo leisi laisvalaikį. 

3.Tėkmė. Mihaly Csikszentmihalyi, laimę tyrinėjantis vengrų profesorius įvedė terminą tėkmė (angl. flow). Tėkmė, anot jo, tai psichinė būsena, kuomet asmuo yra pilnai įsitraukęs į tai, ką jis ar ji daro. Šią būseną lengviausiai pamatysite stebėdami žaidžiančius vaikus. Įsitraukite, atsiduokite savo veiklai - tegu tai bus kaip žaidimas, siekiant ne per menkų, tačiau pasiekiamų išsikeltų tikslų. 

4.Nepasiduok. Gyvenimo tempas šiandien mums negaili iššūkių. Kartais gali pasijusti pavargęs, išsekęs ir nebeturįs jėgų kovoti. Kartais tau gali pasirodyti, kad atmetęs iššūkį, pasidavęs ir nusprendęs verčiau pailsėti, būsi laimingesnis. Tačiau neapsigauk - iš tiesų, žmogus tampa laiminesgnis priimdamas iššūkį, o ne vengdamas jo. 

5.Tavo paties užduotis. Kam labiausiai rūpi tavo laimė? Tavo tėvams? Tavo vyrui, žmonai ar vaikams? Tavo laime niekas nepasirūpins geriau nei tu pats. Niekas nežino tavo troškimų, niekas kitas tavęs taip gerai nepažįsta, dar daugiau - jiems net nepriklauso rūpintis, kad tu būtum laimingas. Tuo turi pasirūpinti pats.