Sriuba gydo?

apie PERŠALIMO ligas

Vištienos sultinys - gydo?

Kai kuriose kultūrose vištienos sultinys buvo laikomas tradicine priemone gydyti peršalimo ligoms. Žydų gydytojai jį kaip vaistą rekomenduodavo jau 12 amžiuje. Panagrinėkime, ar tai tik iš folkloro atėjusi išmintis, ar kai kas daugiau? Bent vienas mokslinis darbas teigia, kad garuojantis karšto vištienos sultinio dubenėlis suteikia daugiau nei tik paprastą komfortą. Karšti skysčiai dažniausiai būna palengvinantys vieną ar kitą nemalonų simptomą. Vien jau todėl, kad karšto gėrimo ar sriubos neišgersime vienu mauku. Tam reikia ramiai ir pasimėgaujant gurkšnis po gurkšnio juos išgerti bei pajusti malonią šilumą sklindančią jūsų kūnu. Dar 1978 metais išspausdintas mokslinsi straipsnis amerikiečių medicinos žurnale „Chest" nurodė, kad karštas vištienos sultinys ir karštas vanduo padeda atsipalaiduoti užsikimšusioms nosims.

Tikrai veikia

Geriausias mokslinis įrodymas apie vištienos sultinio poveikį kovojant su peršalimo ligomis, pateikiamas Nebraskos universiteto tyrime, kurio metu mokslininkai patalpino neutrofilus - baltuosius kraujo kūnelius, kurie atsakingi už kovą su infekcijomis ir taip pat galintys sukelti uždegimą, į vištienos sultinio tirpalą. Skystyje baltųjų kraujo kūnelių judėjimas sulėtėjo, todėl mokslininkai padarė prielaidą, kad mūsų organizme vištienos sultinys gali sukelti tokį patį efektą. Būtent dėl šios priežasties vištienos sultinio vartojimas peršalus palengvina kai kuriuos nemalonius simptomus.
Sriuba, kuri buvo naudojama tyrimui buvo pagaminta pagal vieno iš tyrėjų šeimyninį receptą. Atspausdinus tyrimo rezultatus 2000 metų spalį buvo paskelbtas ir receptas. Tačiau tyrimo metu taip pat buvo tiriami ir kiti sriubos pavyzdžiai, pvz., konservuotos sriubos iš elementaraus prekybos centro. Rezultatai buvo panašūs, tačiau sriubos ne tokios skanios, kaip pagamintoji pagal šeimyninį receptą.
Jei jūs nemėgstate vištienos sultinio, tikrai galite peršalimo simptomams lengvinti pasirinkti bet kurią kitą karštą sriubą. Kai kuriose kultūrose žuvies sriubai priskiriamos gydomosios savybės, o pvz.,niujorkiečiai peršalimo ligų sezono metu kasdien užsisako kaštą saldžiarūgštę sriubą iš kiniečių restorano. Aštrios sriubos gali padėti išvalyti sinusus.

Peršalimo sezonui artėjant reikalingas visas priemonių arsenalas, padėsiančių išlikti sveikiems, o susirgus pasveikti. Greta kitų naudojamų priemonių, pvz., imuninę sistemą stiprinančių maisto papild vartojimo, karšta, kvepianti sriuba gali būti viena iš paprastų priemonių, padėsiančių lengviau įveikti nemalonius simptomus.
Pabaigai siūlome šaltam rudens sezonui artėjant pasigaminti sveikatinančią vištienos sriubą pagal mano mamos receptą. Ją man mama virdavo kiekviena kartą, kai peršaldavau ir susirgdavau. Neprisimenu, ar padėdavo, bet buvo labai skanu.

Mamos sriuba
2 vištos ketvirčiai,
kelios bulvės,
1 morka,
1 svogūnas,
pora skiltelių česnako,
pipirų pagal skonį,
žiupsnelis šviežių petražolių.

Kaip pasigaminti:
Į puodą sudedame vištieną ir užverdame, nugriebiame susidariusias putas. Sudedame smulkiai supjaustytus česnakus ir svogūnus, morkas, bulves, pipirus. Dedame apvirtus ketvirčius i svaru vandenį ir vėl verdame. Mėsai išvirus, ja galima išimti susmulkinti ir suberti atgal į sriubą. Patiekiant įberti šviežių petražolių. Skanaus!