Bronchitas ar plaučių uždegimas?

apie PERŠALIMO ligas

Tie, kurie sirgo bronchitu, tikriausiai dar ilgai prisimins ligos sukeltus negalavimus. Bronchitas savo simptomais panašus į plaučių uždegimą, tačiau kaip atskirti, ar sergate bronchitu, ar jis jau perėjo į plaučių uždegimą?

Pagrindiniai bronchito požymiai yra: kosulys, skrepliavimas, karščiavimas, silpnumas. Be šių simptomų sergantysis jaučia gerklės skausmą, sloguoja, užkimsta.

Liga prasideda po truputį, iš pradžių ligonis pradeda sloguoti, užkimsta, jį kamuoja raumenų skausmai. Greitai prasideda sausas kosulys, kuris pereina į kosulį su skrepliais.

Jei bronchito priežastis yra virusinė arba bakterinė - liga gali būti užkrečiama.

Koks gydymas skiriamas nustačius bronchitą?

Rekomenduojama gerti daug šiltų skysčių. Ligoniui skiriami vaistai, kurie palengvina kosulį. Gali būti rekomenduojamos inhaliacijos, kurios mažina kosulį ir lengvina kvėpavimą. Antibiotikai sergant bronchitu neskiriami, nebent, jei ligonis pradeda atsikosėti pūlingais skrepliais, arba kyla labai aukšta temperatūra. Bronchitą gydyti būtina kartu su gydytojo pagalba, nes negydomas jis gali pereiti į lėtinę formą.

Lėtinis bronchitas

Lėtiniam bronchitui būdingas nuolatinis kosulys. Ligai paūmėjus, gali prasidėti dusulys. Dažnai lėtinis bronchitas prasideda dėl rūkymo (ir aktyvaus, ir pasyvaus). Tabako dūmai dirgina paviršinį epitelį ir sutrikdo regeneraciją. Liga dažnai paūmėja dėl ūmios virusinės respiracinės infekcijos. Gali atsirasti kvėpavimo takų pokyčiai - bronchų deformacija ir kt. Jei ligonis nesigydo lėtinio bronchito arba gydosi netinkamai, nemeta rūkymo, gali susiformuoti plaučių vėžys.

Kada nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Jei pradeda dusinti;

Jei aukštos temperatūros nesumažina vaistai;

Jei kosėjate pūlingomis ar su krauju gleivėmis;

Jei kosulys nedingsta 3 savaites;

Bet kokiu atveju, jei jaučiate aukščiau nurodytus simptomus ir įtariate, kad sergate bronchitu, apsilankykite pas gydytoją, kuris paskirs jums gydymą tam, kad liga nepereitų į plaučių uždegimą ar lėtinį bronchitą.