Oda - mūsų vidaus organų veiklos veidrodis

apie GROŽIO puoselėjimą

Odos pokyčiai

Ant odos esantys spuogai, dėmės, šiurkštumai - vidaus organų ligų požymis. Ant odos kiekvienas organas turi savo tašką. Jei toje vietoje yra nelygumas, spuogas, pūlinukas, vadinasi, tas organas susiduria su iššūkiais. Per odą vyksta organų „apsivalymas": jei žmogaus nesveiki inkstai, tai rodys aplink akis atsirandantys patinimai. K. Vaištarienė sako, jog inkstams yra sunku „perfiltruoti" gausybę skysčių, kuriuos žmogus suvartoja per dieną. Jos manymu, rekomenduojama norma - apie 2 litrus - yra per didelis kiekis inkstams. Oda reaguoja ir į per didelį baltyminio maisto kiekį. Moterys emociškai visada labai jautriai reaguoja į savo odos pokyčius (ypač ant veido). Bet ne visada žino, su kuo tai gali būti susiję. Paraudimai ar odos pabalimai labai neigiamai veikia žmogaus nuotaikas, nes žmogus drovisi savo odos defektų. 

Arbatų ir mitybos poveikis odai

Ponia Vaištarienė prisimena atvejį, kai pas ją lankėsi odos problemomis besiskundžiantis pedagogas iš Kelmės. Nustačius, kad jo oda buvo problematiška dėl kasos ligų, dėmes išgydė pasitelkę badavimo principą. Tačiau tai reikia daryti išmanant ir tik tinkamai pasirengus. Vaikams tokio gydymo tikrai nepritaikysime. Jiems yra patartina tinkamai sureguliuoti mitybą, vartoti tinkamą kiekį skysčių (žiemą patartina gerti šiltas arbatėles - su ežiuolemis ar dilgėlėmis). Šiose arbatose yra daug chlorofilo, kuris gerina kraują, atstato inkstų veiklą.

 

Vegetarės Ksaveros Vaištarienės patarimai ir pastebėjimai apie odą

Odos defektai, kurie padės pastebėti tam tikrų organų problemas

Gerą sveikatą visada parodys graži oda. Jei lūpos skyla - tai reiškia, kad yra sutrikusi žarnyno veikla: viršutinė lūpa - plonojo žarnyno, apatinė - storojo. Peristaltikos atstatymui, visada talkins žalios daržovės. Žarnyno veiklą gerins kvietinės sėlenos (kelis šaukštus užbarstyti ant salotų ar išgerti sumaišius su vandeniu). Kulnai ir padai būna negražūs dėl to, kad valosi užterštas organas. Pavyzdžiui, jei atsiranda nuospauda ant mažojo pirštelio, vadinasi, nesveika šlapimo pūslė. Jei kulnai negražūs - inkstai nesveikuoja. Tokiu atveju patariama gerti po vieną stiklinę per dieną inkstus valančių arbatų - beržų pumpurų, beržų lapų, takažolės, petražolių.

Ypač tinkamas laikas odos gijimui - pavasaris, nes tuomet yra galybė žalių jaunų žolių, kurios suteikia žmogui vitaminų, odai tai labai sveika. Sveikatą pagerins ir paprasti pasivaikščiojimai gryname ore. 

,,Oda - antrieji žmogaus plaučiai"

Oda - labai didelis žmogaus organas, užimantis kone 2 kvadratinius metrus ploto. Oda laikoma antraisiais žmogaus plaučiais. 80 proc. mes kvėpuojam per plaučius, 20 proc. - per odą. Labai svarbu, kad ji tą vaidmenį galėtų tinkamai atlikti.

VISOS SAVAITĖS laidos apie odą