Kirpėjos patarimai, norintiems džiaugtis žvilgančiais plaukais

apie GROŽIO puoselėjimą

Tikriausiai visos moterys nori džiaugtis sveikais, spindinčiais, ilgais plaukais. Tačiau tam, kad atėjus pavasariui jūsų plaukai žvilgėtų, turite nepamiršti jais tinkamai pasirūpinti žiemą. Patarimais dalijasi kirpėja Miglė Stimburytė, turinti savo internetinį puslapį - kirpyklą, ir padedanti kiekvienam atrasti savo stilių.

- Kokie veiksniai žiemą plaukams kenkia labiausiai?

Šaltos ir ilgos žiemos metu plaukai yra pažeidžiami ir silpni dėl šalto vėjo, speigo, temperatūrų kaitos. Staiga sumažėjus temperatūrai lauke, šildymas patalpose bei sausas oras alina mūsų plaukus. Todėl šaltuoju metų laiku reikėtų lauke nešioti kepurę, skrybėlę ar gobtuvą, nes jau nuo +3°C temperatūros ir žemiau, plaukams reikia apsaugos.

- Kaip patartumėte prižiūrėti plaukus žiemą, kad jie mažiau sausėtų?

Plaukai atspindi mūsų kūną. Todėl norint, kad Jūsų plaukai atrodytų sveiki, blizgėtų ir neišsausėtų, pirmiausia Jums reikia pastiprinti organizmą iš vidaus. Žiemą organizmui trūksta vitaminų, todėl reikia pasirūpinti sveika mityba, valgyti daugiau daržovių, vaisių, kuriuose gausu vitaminų. Taip pat yra labai daug vitaminų kompleksų, kurie skirti specialiai plaukų ir nagų augimui. Plaukus sustiprinsite vartodami A, B, C, E, F grupės vitaminus bei valgydami produktus, turinčius geležies, cinko, kalcio, magnio, jodo.

Šaltuoju metų laiku kraujagyslės susiaurėja, sulėtėja kraujotaka , todėl galvos oda ir plaukai pakankamai neaprūpinami gyvybiškai svarbiomis medžiagomis, todėl žiemos metu jie tampa sausesni, išsišakoja plaukų galiukai. Plaukai tampa šiurkštūs ir nepaklusnūs. Tam, kad suaktyvintume sulėtėjusią plauko folikulės kraujotaką, rekomenduojama masažuoti galvos odą. Tai galite atlikti kiekvieno plovimo metu. Plovimo metu švelniai masažuokite galvos odą pirštų galiukais 2-3 minutes. Tai padidina kraujo tekėjimą į odą ir teigiamai skatina plaukų augimą.

Taip pat nepamirškite apie padidinto maitinimo plaukų priežiūros priemones. Palepinkite plaukus specialiomis kaukėmis, kurias pasirinkite specialiai pagal savo plaukų tipą ir galvos odą. Žiemą rinkitės ne drėkinamąsias, bet maitinamąsias plaukų priežiūros priemones. Taip plaukas bus pamaitintas ir apsaugotas nuo šalčio.

- Ką daryti, kad žiemą plaukai mažiau elektrintųsi?

Patartina galvą trinkti ne karštu, o vėsesniu vandeniu, nes karštas vanduo sausina galvos odą ir plaukus, o išsausėję plaukai labiau įsielektrina ir tampa sunkiau suvaldomi. Todėl, kai trenkate galvą, perplaukite plaukus šaltu vandeniu, tai suteiks jiems blizgesio ir ne taip elektrinsis. Nerekomenduojama naudoti karšto plaukų džiovintuvo ir karšto plaukų sukimo ar tiesinimo priemonių. Nes visa tai dar labiau išsausina plauką ir priverčia jį elektrintis. Tačiau, jei skubiai turite išsidžiovinti plaukus karšto oro srove, nepamirškite jų patepti ar apipurkšti apsaugine priemone nuo karščio, o plaukų džiovintuvą laikykite toliau nuo galvos. Taip pat nerekomenduojama išeiti į šaltą orą šlapia galva. Taip ne tik rizikuojate susirgti peršalimo ligomis, bet ir pakenkti plaukams. Staigūs temperatūros pokyčiai neigiamai veikia galvos odą ir plaukus, nes drėgni plaukai greitai sušąla ir ima lūžinėti.

Taip pat atkreipkite dėmesį į savo naudojamus šepečius ar šukas, nes jų sudėtis ir jų naudojimas turi įtakos galiukų skilinėjimui bei elektrinimuisi. Netaisyklingas plaukų šukavimas gali sukelti mechaninį plaukų slinkimą bei skilinėjimą. Todėl smarkiai susivėlusius plaukus šukuokite atsargiai, netemkite jų. Šukuoti pradėkite nuo galų. Taip pat rinkitės kokybiškus natūralių šėrelių šepečius, o šukas rekomenduočiau naudoti pagamintas silikono ar latekso pagrindu, nes nuo prastos plastmasės plaukas dar labiau įsielektrina ir tampa nesuvaldomas. Jei plaukai įsielektrinę, juos papurškite nenuplaunamu kondicionieriumi arba patepkite aliejuku. Taip jie gaus drėgmės ir bus lengviau suvaldomi.

- Kokias plaukų priežiūros priemones patartumėte naudoti žiemą?

Žiemos sezonu patarčiau naudoti padidinto maitinimo plaukų priežiūros priemones. Žiemą rinkitės ne drėkinamąsias, bet maitinamąsias plaukų priežiūros priemones. Taip plaukas bus pamaitintas ir apsaugotas nuo šalčio. Be to, būtina kiekvieno plovimo metu naudoti kondicionierių, o maitinamąsias kaukes reikėtų naudoti bent kartą per savaitę. Palepinkite plaukus specialiomis kaukėmis, kurias galite pasigaminti pati ar įsigyti specializuotose parduotuvėse arba pas kirpėją. Žiemos metu plaukai tampa sausesni, įsielektrinę, todėl nepamirškite ant sausų plaukų tepti plaukų aliejuko. Jis ne tik glotnina plaukus, bet ir daro juos švelnesnius bei apsaugo nuo šaltos temperatūros. Sulaukus pavasario reikia atgaivinti plaukus. Todėl rekomenduojama pakirpti plaukų galiukus, nes po žiemos jie tampa sausesni ir skeldi. Tam, kad nepažeistų sveiko plauko, būtina juos šiek tiek patrumpinti.

Mieli skaitytojai, jei norėtumėte sužinoti Miglės Stimburytės kontaktus, ar jos ko nors paklausti, rašykite, komentarų skiltyje ir mes būtinai atsakysime!