Didžiosios ir mažosios plaukų priežiūros paslaptys

apie GROŽIO puoselėjimą

Nijolė Pareigytė žino daugybę "liaudiškų" plaukų priežiūros receptų.

 „Šią žiemą kirpimų favoritu tituluojamas klasikinis bobas", - skelbė žurnalų antraštės. Vos praėjus keliems mėnesiams ir užklupus pavasariui, šukuosenų meistrai nekantrauja mums įsiūlyti asimetriją ir kontrastus. Juk tai šio pavasario trendas!

Ir visgi, kad ir kokie vėjai siaustų šukuosenų pasaulyje, sveiki, žvilgantys ir gyvybingi plaukai visada bus on the top. Pritariate šiam teiginiui? Tuomet į plaukų priežiūros atmintinę įsirašykite tris svarbiausius jų priežiūros elementus: sveiką mitybą, prižiūrėtus plaukų galiukus ir kokybiškas, tinkamai parinktas plaukų kosmetikos priemones.

Atgaivinkime plaukus prieš pavasarį 

Tirpstančio sniego balos jūsų kieme, po langais cypsinčios zylės - vieni pirmųjų artėjančio pavasario požymių. Tik jūsų plaukai, nualinti žiemos temperatūrų skirtumo ir kiekvieną rytą burzgiančio plaukų džiovintuvo, pavasariu kažkodėl nesidžiaugia. Siūlome jums skubų plaukų atgaivinimo scenarijų.

Veiksmas Nr. 1. Vietoje įprastinio plaukų „atnaujinimo" dažais, išplautus plaukus perskalaukite ramunėlių nuoviru arba išplaukite juos kiaušinio trynio mišiniu. Reguliariai kartojant šią procedūrą, plaukai įgaus blizgesio ir sveikumo.

Veiksmas Nr. 2. Šalto žiemos oro ir nuolat dėvimų galvos apdangalų nualinti plaukai yra išsiilgę drėgmės. Drėkinkite juos dviem būdais: iš vidaus ir iš išorės. Kiekvieną dieną išgerkite bent po šešias stiklines vandens, nepamiršdamos „ištroškusius" plaukus purkšti drėkinamaisiais kondicionieriais.

Veiksmas Nr. 3. Sveiki ir „laimingi" plaukai - tai ne vien rūpestinga jų priežiūra. Jei plaukus dešimtbalėje sistemoje galite įvertinti vos ketvertu, gal pats metas pertvarkyti mitybos racioną? Valgykite kuo įvairesnius maisto produktus. Pleiskanojantiems plaukams išsigelbėjimo ratu gali tapti B, C ir E vitaminai. Pastarieji taip pat vertingi sausiems ir lūžinėjantiems plaukams. Blizgesio ir purumo skatintojai - vitaminai H, cinkas bei geležis.

Veiksmas Nr. 4. Grožio skyreliai žurnaluose dūgzte dūzgia apie feno žalą plaukams, tad mes savo ruožu tik dar sykį primename jums: naudokite plaukų džiovintuvą kuo rečiau! Visgi, jei šis reikalavimas - už „Jaunos Žavios Veiklios" moters grafiko ribų, išpūskite šlapius plaukus džiovintuvu, bet galutinai išdžiūti jiems leiskite savarankiškai. Pavasario proga pradžiuginkite plaukus, pasidovanojusios sau šukas su retais, užapvalintais danteliais ir „bilietą" pas kirpėją!

 Iš liaudiškų patarimų skrynelės 

Turbūt daugeliui ne kartą yra tekę girdėti pasakojimus apie stebuklingą liaudiškų priemonių galią. Šį teiginį patvirtina ir Nijolės Pareigytės, grupės „69 danguje" narės, pavyzdys. „Mama nuo ankstyvos vaikystės labai prižiūrėjo mano plaukus. Turėjome sodybą netoli miško, kuriame augo „pulkai" dilgėlių. Iš šių, atrodytų, niekam nenaudingų augalų, mama gamindavo nuovirus plaukams", - portalui www.vitaminai.lt pasakojo Nijolė.

Paklausta apie kitas liaudiškas priemones, dainininkė prisiminė svogūnų nuovirą, kaukes iš kiaušinių trynių bei medaus: „Daug laiko praleisdavome kaime, todėl plaukų priežiūrai „išsunkdavome" visus įmanomus natūralius šaltinius".

O kaipgi plaukų kirpimas? Ar grupės „69 danguje" dainininkė randa laiko apsilankyti kirpimo salone kiekvieną mėnesį? „Plaukus kerpuosi, vadovaudamasi mėnulio fazėmis", - nustebina Nijolė ir čia pat priduria: „Jaunatis - į ilgumą, pilnatis - į plotį. Kadangi plaukų apimtimi nesiskundžiu, į kirpyklą visad skubu per jaunatį. Sakote, čia tik prietaras? Bet aš juo tikiu, ir daug kas tiki!"

Iš didžiulės plaukų priežiūros priemonių pasiūlos sunku išsirinkti sau tinkamą. Ne per seniausiai tokią atradusi dainininkė neslepia džiaugsmo: „Naują kosmetikos liniją pastebėjau kirpimo salone, suskubau įsigyti ir nesigailėjau".

Greitas gyvenimo tempas skubina mus net vonioje: reta kuri paiso balzamo naudojimo instrukcijos „Užtepkite ant plaukų ir palaukite 10 minučių". Tačiau N.Pareigytė teigia, kad šiuos nurodymus praleidus negirdomis, gerų rezultatų tikėtis neverta: „Balzamu išteptus plaukus įsuku į šiltą rankšluostį ir laikau tiek, kiek reikia, kartais net ilgiau. Juk čia tas pats, kaip ir sporte - netaisyklingai mankštinsies treniruokliu, ne tik jokių rezultatų nepasieksi, bet ir sveikatą susigadinsi!" 

Plaukų priežiūros priemonės ilgai neužsibūna 

Geriausia plaukų priežiūros priemonė - rūpestis ir nuolatinis dėmesys. Šiam posakiui pritaria šiųmetinių „Žvaigždžių duetų" dalyvė-profesionalė Rūta Ščiogolevaitė, tikinti, kad sveikų plaukų paslaptis - glaudžiai tarpusavyje susijusių veiksmų visuma. „Sveikatai ir grožiui yra svarbu viskas: ir tai, ką tu valgai, ir tai, kaip ilsiesi, bei kiek valandų per parą aukoji darbui", - visam organizmui galiojančias priežiūros ypatybes vardijo dainininkė.

Rūta Ščiogoliovaitė teigia, kad rūpinantis plaukais, svarbu viskas - ką valgai, kaip ilsiesi...

Pasiteiravę apie specialius priežiūros receptus plaukams, išgirdome, kad Rūta stengiasi neprisirišti prie vienos priemonės: „Plaukams skiriu tikrai be galo daug dėmesio, daug ką esu išbandžiusi, tačiau vengiu ilgai naudoti tą pačią kosmetikos priemonių liniją. Pastebėjau, kad ilgainiui ji pradeda paprasčiausiai nebetikti", - patirtimi dalijosi R.Ščiogolevaitė.

Po koncertų maratono Rūta taiko plaukams "intensyvią reanimaciją"

Įtemptas koncertų grafikas dainininkei neleidžia pasilepinti naminėmis kaukėmis, tačiau plaukų galiukai užmiršti nelieka. Kas pusantro mėnesio Rūta ištaiko porą valandų ir sėdasi į kirpėjo kėdę. „Mano plaukai kenčia nuo nuolatinio purškimo, sukimo - tokia jau profesija. Todėl po koncertų maratono privalau jiems taikyti intensyvią „reanimaciją", - kalbėjo dainininkė ir prasitarė labai laukianti vasaros, kuomet savo organizmo atsargas galės papildyti vitaminų kupinomis daržovėmis ir vaisiais tiesiai iš daržo.