Paieškos rezultatai

Paieškos frazė: česnakas

Produktai (0)

Naujienos (15)

Kaip sumažinti rūgštingumą be vaistų?

Keletas paprastų, praktiškų patarimų kaip subalansuoti rūgštingumą ir pagerinti virškinamosios sistemos darbą.

https://www.vitaminai.lt/apie-virskinimo-sistema/kaip-sumazinti-rugstinguma-be-vaistu/

Česnako terapija

Apie česnaką kuriamos legendos. Jam priskiriamos antgamtinės savybės: manyta, kad jis apsaugo nuo vampyrų, o jaunavedžiai, vestuvių išvakarėse išgėrę česnako su pienu, yra pasirengę išgyventi bendro gyvenimo vargus ir džiaugsmus.

https://www.vitaminai.lt/apie-mitybos-svarba/cesnako-terapija/

Ką daryti, jei peršalus karščiuojate ir skauda gerklę?

Lietuvoje dažnai persišaldome pereinamuoju laikotarpiu – orams staiga atvėsus po vasaros karščių. Danguolės, Juozo, Andriaus Vasiliauskų knygoje ,,Ilgo gyvenimo paslaptys‘‘pateikiama daug naudingų patarimų, kaip padėti sau ir vaikams peršalus.

https://www.vitaminai.lt/apie-persalimo-ligas/ka-daryti-jei-persalus-karsciuojate-ir/

Kad kepenys būtų sveikos...

Rytiečiai svarbiausiu organu laiko ne širdį, o kepenis. Kodėl? Nes kepenys, jų manymu, išvalo kraują. Jei jūsų paklaustų – kas trikdo kepenų veiklą, tikriausiai dauguma atsakytumėte – alkoholis, tabakas. O kas dar? Kaip galėtumėte padėti sau sutrikus kepenų veiklai? Šią savaitę pateiksime skirtingų medicinos specialistų patarimus.

https://www.vitaminai.lt/apie-organizmo-valyma/kad-kepenys-butu-sveikos/

Rytų medicina apie vaikų sveikatą pavasarį

Rytų tradicija teigia, kad mūsų organizme egzistuoja dvi energijos, kurios labai tampriai bendradarbiauja. Tai sargybinė energija (tai atitiktų mūsų imuninės sistemos sampratą) ir psichinė energija, kuri atitiktų mūsų mintis, jausmus. Tos dvi energijos pagal Rytų mediciną cirkuliuoja mūsų kanalais naktį ir dieną. Jos dirba panašiai, kaip policininkai, kurie budi gatvėse po du. Jei kažkas vienam nutinka, kitas gelbsti. Jei dėl streso kažkas nutinka mūsų psichinei energijai, tuomet gelbsti imuninė. Tačiau ir ji pati nusilpsta.

https://www.vitaminai.lt/apie-vaiku-sveikata/rytu-medicina-apie-vaiku-sveikata/

Kinų medicinos patarimai išvengti odos ligų pavasarį

Kinų medicinos požiūris į žmogaus kūno odą - labai filosofiškas. Jie neskirsto odos į veido ar rankų. Arba į pavasarinę odą ir rudeninę. Oda kinams - neatskiriama visos gyvybinės sistemos dalis. Tai mūsų organizmo barjeras, per kurį mūsų kūnas bendrauja su visomis gamtoje esančiomis energijomis: saule, vėju ar šalčiu. Kūno oda - tai visuma, kaip vienas organas, kuris dalyvauja kvėpavime. Tačiau rytų medicinos specialistai turi patarimų, kaip prižiūrėti odą.

https://www.vitaminai.lt/apie-grozio-puoselejima/kinu-medicinos-patarimai-isvengti-odos/

Kokios yra pagrindinės blogo burnos kvapo priežastys?

Blogas burnos kvapas gali pranašauti ir apie ligą, ir apie blogą burnos higieną. Į ką atkreipti dėmesį, jei jaučiate blogą skonį ir kvapą burnoje?

https://www.vitaminai.lt/burnos-higiena/kokios-yra-pagrindines-blogo-burnos-kvapo/

Gydytojos homeopatės patarimai sergantiems kraujagyslių ligomis

Kokios medžiagos geriausiai valo kraujagysles? Kaip elgtis tinti linkusiems ir antsvorio turintiems žmonėms? Ką daryti, kad kraujagyslės gerai funkcionuotų? Savo žiniomis dalinasi gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė

https://www.vitaminai.lt/apie-sirdies-ir-kraujotakos-ligas/gydytojos-homeopates-patarimai/

Rytų medicinos specialistė Genovaitė Pečiulytės rekomendacijos odos priežiūrai

Kinų medicinos požiūris į žmogaus kūno odą – labai filosofiškas. Nėra tokio stebuklingo taškelio, kurį kasdien masažuodamas profilaktiškai gerintum odos regeneraciją.Tačiau rytų medicinos specialistai turi patarimų, kaip prižiūrėti odą. Tiesa, jie neskirsto odos į veido, rankų ar kitų kūno dalių. Oda kinams – tai mūsų organizmo barjeras ar apdangalas, per kurį mūsų kūnas bendrauja su visomis gamtoje esančiomis energijomis: šalčiu, vėju ar karščiu.

https://www.vitaminai.lt/apie-grozio-puoselejima/rytu-medicinos-specialiste-genovaite/

Statistika rodo, kad Europoje tėvai su vaikais bendrauja vidutiniškai 7 minutes per dieną

Dažnas pastebi vaikų imuniteto susilpnėjimą rudenį, bei žiemą. Deja, retas žino, kodėl taip atsitinka ir kaip šiuo metų periuodu vaikų imunitetą reikia stiprinti. Įžvalgomis ir patarimais dalijasi rytų medicinos specialistė Genovaitė Pečiulytė.

https://www.vitaminai.lt/apie-vaiku-sveikata/statistika-rodo-kad-europoje-tevai-su/

Medus traukia lyg magija

Medų dar senovės graikai laikė kone panacėja nuo visų ligų. O ir šių dienų medikai įsikinę, kad medus dėl savo unikalių savybių geba pakeisti beveik visą vaistinę.

https://www.vitaminai.lt/apie-vaistazoliu-nauda/medus-traukia-lyg-magija/

Sveikatos pagalbininkai virtuvėje

Įveikti peršalimo ligas ir gripą, stiprinti imunitetą, gerinti savijautą, medikai kviečia be įmantrių papildų ar medikamentinių preparatų.

https://www.vitaminai.lt/apie-vaistazoliu-nauda/sveikatos-pagalbininkai-virtuveje/

Maistas – kaip vaistas

Šaltuoju metų laiku maisto kaloringumas turi būti didesnis. Ne veltui žiemą taip norisi ko nors riebaus arba saldaus.

https://www.vitaminai.lt/apie-mitybos-svarba/maistas-kaip-vaistas/

Stiprus imunitetas - atsakas gripui!

Stiprinkite imunitetą! Stiprus žmogaus imunitetas yra geriausia apsauga nuo bet kokio gripo ar ūminių kvėpavimo takų infekcijų.

https://www.vitaminai.lt/apie-rykliu-tauku-nauda/stiprus-imunitetas-atsakas-gripui/

Vitaminai širdžiai

Dėl nepilnavertės mitybos, nesveiko gyvenimo būdo, rūkymo, per mažo fizinio aktyvumo bei organizmo senėjimo procesų gali trūkti širdies veiklai reikalingų nesočiųjų riebalų rūgščių. Organizmas jų negamina, todėl reikėtų gauti papildomai.

https://www.vitaminai.lt/apie-sirdies-ir-kraujotakos-ligas/vitaminai-sirdziai/

Svetainės informacija (1)

Valgomasis česnakas

Valgomasis česnakas (lot. Allium sativum) Tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 60 cm aukščio. Stiebas tiesus, status. Lapai plokšti, linijiški. Žiedai susikaupę skėčio pavidalo žiedyne, smulkūs. Žydi liepos-rugpjūčio mėnesiais. Plačiai auginamas soduose, daržuose kaip prieskoninė daržovė. Lietuvoje taip pat auga. Česnakai raunami nuvytus augalo lapams.Česnako reikšmingas poveikis sveikatai įrodytas tyrimais. Šis augalas buvo minimas jau Biblijoje. Jo veiksmingumą aprašė Galenas, Plinijus, Hipokratas, Dioskoridas. Luisas Pasteras 1858 metais įrodė česnako antibakterinį veikimą. Senovės Romos ir Egiptiečių kariai valgydavo česnaką, nes tikėdavo, kad jis suteikia daug jėgų ir drąsos. Česnako teigiamas poveikis: pasižymi priešmikrobinėmis, priešgrybelinėmis, priešparazitinėms savybėms, jį galima vadinti natūraliu antibiotiku, valgant česnaką ar vartojant jo preparatus galima sumažinti tikimybę susirgti vėžiu, ypač skrandžio, sudėtyje esantis alicinas naikina Helicobacter pylori, kuris turi nemaža įtakos skrandžio ligoms, česnako preparatai palčiai vartojami gydant padidėjusį kraujospūdį ir su juo susijusias ligas, kurios lemia širdies-kraujagyslių sistemos sutrikimus, tyrimai rodo, kad česnakas padeda mažinti blogojo cholesterolio kiekį, išoriškai česnakas gydo pūlinius ausies ir akių gleivinės uždegimus, burnos ertmės uždegimą, šviežio česnako tyrelė arba sultys gydo karpas, dedervines, egzemas ir kitas odos ligas.

https://www.vitaminai.lt/sveikatos-biblioteka/enciklopedija/augalines-medziagos/valgomasis-cesnakas/