ŽUVŲ TAUKAI

-40%

Omega-3, A, E ir D vitaminų šaltinis

N50

4,17 €
6,97 €

Žuvų taukai skirti mitybai papildyti nepakeičiamosiomis nesočiosiomis riebalų rūgštimis. Žuvų taukuose esančios nepakeičiamosios nesočiosios riebalų rūgštys būtinos daugeliui žmogaus medžiagų apykaitos procesų. 

Ypač rekomenduojamos žmonėms, mažai vartojantiems žuvies. 

ŽUVŲ TAUKŲ KAPSULĖS skirtos organizmui papildyti omega-3 riebalų rūgštimis, vitaminais A ir D: 

  • po ligos ar operacijos, 
  • moterims nėštumo ir žindymo periodu, 
  • vaikams ir paaugliams intensyviai mokantis, 
  • vyresnio amžiaus žmonėms, 
  • daug rūkant. 

Veikliosios medžiagos: žuvų taukai, vitaminas E. 

Vartojimas: gerti po 1-2 kapsules per dieną. Tinka vartoti nuo 12 metų. Maisto papildas nėra maisto pakaitalas. Neviršykite nustatytos rekomenduojamos dozės. Svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo ir rūpintis subalansuota mityba. 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. 

Gamintojas: UAB „GRIDA", Molėtų g. 16, Didžioji Riešė, 14260 Vilniaus r., tel.(8 5) 246 9651. 

Kilmės šalis - Ispanija.

Sudėtis

Vienoje kapsulėje yra:

 

RPN*, %

žuvų taukų,

500 mg

**

kuriuose yra:

 

 

Eikozapentaeno rūgšties (EPR)

90 mg

**

Dokozaheksaeno rūgšties (DHR)

60 mg

**

Vitamino E

0,5 mg

4,2%

* – rekomenduojama paros norma (RPN).

** – rekomenduojama paros norma nenustatyta.

Sudėtis: žuvų taukai, želatina, drėgmę išlaikanti medžiaga glicerolis.

Vienos kapsulės masė – 0,7 g (± 7,5 %).

 

Jau nuo senų laikų žuvų taukai liaudies medicinoje vartojami išsekus organizmui. Žuvis – vienas iš vertingiausių maisto produktų, kuriame gausu ne tik omega 3 riebalų rūgščių, bet ir vitaminų, ypač riebaluose tirpių A ir D, mineralų.

Vitaminas A palaiko normalią odos ir gleivinių būklę. Šis vitaminas būtinas kaulų ir dantų formavimuisi, augimui. Jis taip pat dalyvauja nervų sistemos ir dauginimosi funkcijose. Organizmas vitamino A gali pasigaminti iš su maistu gaunamų karotinoidų.

Vitaminas D žmogaus organizme sintetinamas veikiant saulės šviesai, bet žiemą saulės trūksta ir tenka ieškoti kitų vitamino D šaltinių. Šis vitaminas reguliuoja mineralinių medžiagų kalcio ir fosforo apykaitą, padeda jiems išsilaikyti kauluose ir dantyse. Jo trūkstant vaikai gali susirgti rachitu, o suaugusiesiems susilpnėja raumenys ir sumažėja atsparumas infekcijoms.

Žuvų taukuose taip pat yra žmogui ne mažiau nei vitaminai reikalingų medžiagų, pirmiausiai, omega - 3 nesočiųjų riebalų rūgščių. Svarbiausios jų yra eikozapentanoinė (EPR) ir dokozaheksanoinė (DHR) rūgštys. Žmogaus organizmas šių medžiagų negamina, todėl turi gauti jų pakankamai su maistu.

Vartojant žuvies taukus širdies funkcijai palaikyti, jie veikia kur kas efektyviau, jei geriami kartu su vitaminu E. Vitaminas E – svarbus antioksidantas, kuris saugo organizmą nuo žalingos laisvųjų radikalų įtakos, slopina daugelio kenksmingų medžiagų poveikį. Taip pat vitaminas E reikalingas ląstelių membranų stabilumui palaikyti.

Žuvų taukai nepakeičia medikamentinio ligų gydymo, bet kaip maisto papildas yra unikalus ir reikalingas žmogaus organizmui. Dauguma mitybos specialistų ir gydytojų sutaria, kad žuvies rekomenduojama valgyti tris kartus per savaitę. Sveikos mitybos specialistai atkreipia dėmesį, kad naudingosiomis savybėmis pasižymi jūrų žuvys. Labiausiai paplitęs žuvų taukų šaltinis – menkės kepenų aliejus. Jis paprastai gaunamas menkės kepenis, kurios turi nemažai riebalų, apdorojant šalto spaudimo nerafinuotu augaliniu aliejumi. Žinoma, tinka ir kitos riebios vandenyno žuvys (skumbrė, uotas, lašiša) arba gyvūnai (ruoniai, banginiai). Tokiu būdu išgauti taukai turi labai specifinį skonį ir kvapą, tačiau šiuo metu žuvų taukus galima vartoti ir kapsulėmis.

Maisto papildas ŽUVŲ TAUKAI rekomenduojami žmonėms, mažai valgantiems žuvies. Kasdien suvartojus dvi kapsules žuvų taukų, esančias viename lizdelyje, kasdienę mitybą papildysite naudingomis medžiagomis: omega-3, vitaminais A, D ir E.