PANKALIS

Mineralinės medžiagos širdies veiklai

Nėra prekyboje

Skirtas svarbių širdžiai elementų - kalio ir magnio kiekiui organizme papildyti. „PANkalį" rekomenduotina vartoti sumažėjus magnio ir kalio kiekiui organizme, nepakankamai jų gaunant su maistu ar netekus daug skysčių, ypač gausiai prakaituojant. 

Veikliosios medžiagos: kalis, magnis. 

Kalis - vienas esminių mineralų. Kalio junginiai anksčiau būdavo išgaunami šarminant jūros augalų ir medienos pelenus (arab. al kali - iššarmintas, gautas šarminant). Kaip ir natris, kalis randamas junginiuose su kitais mineralais ir neegzistuoja atskirai. Kalis būtinas normaliam daugelio organų sistemų funkcionavimui. Jau nuo 1928 metų mokslininkai gilinasi, kokią reikšmę žmogaus organizmui turi kalis. Nustatyta, kaip svarbu palaikyti normalų kalio kiekį, norint užtikrinti darnų organizmo sistemų funkcionavimą bei išvengti įvairių ligų. Tai - vienas svarbiausių balansuojančių organizmą mineralų. 

Magnis - dar vienas gyvybiškai svarbus elementas žmogaus organizmui. Tai mikroelementas, kuris aktyvina daugiau nei 300 fermentų veiklą, dalyvauja angliavandenių, lipidų, baltymų, energijos apykaitoje. Mineralas dalyvauja širdies ir kraujagyslių sistemos veikloje, virškinamojo trakto veikloje, nervų-raumenų atnaujinimo procesuose. 

Vartojimas: kalio ir magnio kiekiui papildyti gerti nekramčius po 1-2 tabletes per dieną. Pagyvenusiems, intensyviai sportuojantiems, sunkų fizinį darbą dirbantiems, gausiai prakaituojantiems ar daug druskos vartojantiems žmonėms rekomenduojama gerti po 2 tabletes triskart per dieną. Tinka vartoti nuo 12 metų.

Maisto papildas nėra maisto pakaitalas. Neviršykite nustatytos rekomenduojamos dozės. Svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo ir rūpintis subalansuota mityba. 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. 

Gamintojas: UAB „GRIDA", Molėtų g. 16, Didžioji Riešė, 14260 Vilniaus r., tel. (8 5) 246 9651.

 Kilmės šalis - Jungtinė Karalystė.

Sudėtis

Trijose tabletėse yra:

 

RPN*, %

kalio

300 mg

15

magnio

120 mg

33

* –   rekomenduojama paros norma (RPN).

** – rekomenduojama paros norma nenustatyta.

Sudėtis: kalio chloridas, magnio karbonatas, stabilizatorius metilceliuliozė, maltodekstrinas, lipnumą reguliuojanti medžiaga mikrokristalinė celiuliozė, stearino rūgštis, stabilizatorius hidroksipropilmetilceliuliozė.

Vienos tabletės masė – 0,557g (± 5 %).

Grynasis kiekis 33,42 g (± 5 %).

Kalis - vienas esminių mineralų. Kalio junginiai anksčiau būdavo išgaunami šarminant jūros augalų ir medienos pelenus (arab. al kali – iššarmintas, gautas šarminant). Kaip ir natris, kalis randamas junginiuose su kitais mineralais ir neegzistuoja atskirai. Kalis būtinas normaliam daugelio organų sistemų funkcionavimui. Jau nuo 1928 metų mokslininkai gilinasi, kokią reikšmę žmogaus organizmui turi kalis. Nustatyta, kaip svarbu palaikyti normalų kalio kiekį, norint užtikrinti darnų organizmo sistemų funkcionavimą bei išvengti įvairių ligų. Tai - vienas svarbiausių balansuojančių organizmą mineralų.

Daugiausia kalio yra džiovintose figose, jūros dumbliuose džiovintuose vaisiuose (datulėse, slyvose), riešutuose, avokadose, grūdų sėlenose, kviečių daiguose, daržovėse (špinatuose, pomidoruose, brokoliuose, morkose, bulvėse, moliūguose, burokėliuose, žiediniuose kopūstuose), vaisiuose (bananuose, melione, kiviuose, apelsinuose, mango vaisiuose). Siekiant patenkinti organizmo kalio poreikį, šių produktų reikia suvalgyti gana didelį kiekį, bet pastebime, kad vaisių ir daržovių suvalgome kur kas mažiau nei rekomenduoja sveikatos specialistai. Be to, kalio suvartojimą su maistu veikia įvairūs veiksniai - dietos ypatumai, amžius, rasė, ligos, socialinė-ekonominė būklė.

Magnis – dar vienas gyvybiškai svarbus elementas žmogaus organizmui. Tai mikroelementas, kuris aktyvina daugiau nei 300 fermentų veiklą, dalyvauja angliavandenių, lipidų, baltymų, energijos apykaitoje. Mineralas dalyvauja širdies ir kraujagyslių sistemos veikloje, virškinamojo trakto veikloje, nervų-raumenų atnaujinimo procesuose.

Žmogaus organizmas pats negamina magnio, todėl jį turi gauti papildomai su maistu. Geriausi magnio šaltiniai yra grūdų produktai (duona, sėlenos, kruopos, žirniai), žalialapiai augalai (petražolės, krapai, rūgštynės, špinatai), taip pat krevetės, krabai, juodoji arbata, riešutai, šokoladas, kopūstai, morkos ir kiti produktai. Pieno produktuose magnio nedaug, bet jis gerai pasisavinamas. Jei su maistu gaunamas nepakankamas mineralo kiekis, rekomenduojama vartoti magnio papildomai.

Kalio ir magnio trūkumas organizme gali atsirasti dėl neracionalios, nevisavertės mitybos, daug vemiant, viduriuojant, karščiuojant, gausiai prakaituojant, ar intensyviai sportuojant, patiriant stresą. Organizmas negali pats pasigaminti šių mineralinių medžiagų, todėl norint išvengti kalio ir magnio trūkumo rekomenduojama papildomai vartoti „Gamtos namų“ maisto papildą PANkalis, - svarbių širdžiai elementų – kalio ir magnio kiekiui organizme papildyti. Jį rekomenduotina vartoti sumažėjus magnio ir kalio kiekiui organizme, nepakankamai gaunant su maistu ar netekus daug skysčių, gausiai prakaituojant.