PANKALIS

Mineralinės medžiagos širdies veiklai

Nėra prekyboje

 

Kalis - vienas esminių mineralų. Kalio junginiai anksčiau būdavo išgaunami šarminant jūros augalų ir medienos pelenus (arab. al kali - iššarmintas, gautas šarminant). Kaip ir natris, kalis randamas junginiuose su kitais mineralais ir neegzistuoja atskirai. Kalis būtinas normaliam daugelio organų sistemų funkcionavimui. Jau nuo 1928 metų mokslininkai gilinasi, kokią reikšmę žmogaus organizmui turi kalis. Nustatyta, kaip svarbu palaikyti normalų kalio kiekį, norint užtikrinti darnų organizmo sistemų funkcionavimą bei išvengti įvairių ligų. Tai - vienas svarbiausių balansuojančių organizmą mineralų. 

Magnis - dar vienas gyvybiškai svarbus elementas žmogaus organizmui. Tai mikroelementas, kuris aktyvina daugiau nei 300 fermentų veiklą, dalyvauja angliavandenių, lipidų, baltymų, energijos apykaitoje. Mineralas dalyvauja širdies ir kraujagyslių sistemos veikloje, virškinamojo trakto veikloje, nervų-raumenų atnaujinimo procesuose. 

 

Kalis - vienas esminių mineralų. Kalio junginiai anksčiau būdavo išgaunami šarminant jūros augalų ir medienos pelenus (arab. al kali – iššarmintas, gautas šarminant). Kaip ir natris, kalis randamas junginiuose su kitais mineralais ir neegzistuoja atskirai. Kalis būtinas normaliam daugelio organų sistemų funkcionavimui. Jau nuo 1928 metų mokslininkai gilinasi, kokią reikšmę žmogaus organizmui turi kalis. Nustatyta, kaip svarbu palaikyti normalų kalio kiekį, norint užtikrinti darnų organizmo sistemų funkcionavimą bei išvengti įvairių ligų. Tai - vienas svarbiausių balansuojančių organizmą mineralų.

Daugiausia kalio yra džiovintose figose, jūros dumbliuose džiovintuose vaisiuose (datulėse, slyvose), riešutuose, avokadose, grūdų sėlenose, kviečių daiguose, daržovėse (špinatuose, pomidoruose, brokoliuose, morkose, bulvėse, moliūguose, burokėliuose, žiediniuose kopūstuose), vaisiuose (bananuose, melione, kiviuose, apelsinuose, mango vaisiuose). Siekiant patenkinti organizmo kalio poreikį, šių produktų reikia suvalgyti gana didelį kiekį, bet pastebime, kad vaisių ir daržovių suvalgome kur kas mažiau nei rekomenduoja sveikatos specialistai. Be to, kalio suvartojimą su maistu veikia įvairūs veiksniai - dietos ypatumai, amžius, rasė, ligos, socialinė-ekonominė būklė.

Magnis – dar vienas gyvybiškai svarbus elementas žmogaus organizmui. Tai mikroelementas, kuris aktyvina daugiau nei 300 fermentų veiklą, dalyvauja angliavandenių, lipidų, baltymų, energijos apykaitoje. Mineralas dalyvauja širdies ir kraujagyslių sistemos veikloje, virškinamojo trakto veikloje, nervų-raumenų atnaujinimo procesuose.

Žmogaus organizmas pats negamina magnio, todėl jį turi gauti papildomai su maistu. Geriausi magnio šaltiniai yra grūdų produktai (duona, sėlenos, kruopos, žirniai), žalialapiai augalai (petražolės, krapai, rūgštynės, špinatai), taip pat krevetės, krabai, juodoji arbata, riešutai, šokoladas, kopūstai, morkos ir kiti produktai. Pieno produktuose magnio nedaug, bet jis gerai pasisavinamas. Jei su maistu gaunamas nepakankamas mineralo kiekis, rekomenduojama vartoti magnio papildomai.

Kalio ir magnio trūkumas organizme gali atsirasti dėl neracionalios, nevisavertės mitybos, daug vemiant, viduriuojant, karščiuojant, gausiai prakaituojant, ar intensyviai sportuojant, patiriant stresą. Organizmas negali pats pasigaminti šių mineralinių medžiagų, todėl norint išvengti kalio ir magnio trūkumo rekomenduojama papildomai vartoti „Gamtos namų“ maisto papildą PANkalis, - svarbių širdžiai elementų – kalio ir magnio kiekiui organizme papildyti. Jį rekomenduotina vartoti sumažėjus magnio ir kalio kiekiui organizme, nepakankamai gaunant su maistu ar netekus daug skysčių, gausiai prakaituojant.