NAKVIŠŲ ALIEJUS 1000 mg

-50%

PMS palengvinti, menstruacijų, menopauzės metu, hormonų veiklai

Nėra prekyboje

PMS palengvinti, menstruacijų, menopauzės metu, hormonų veiklai.

Nakvišų aliejus - polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis; jame yra ypač daug linoleno ir gama linoleno rūgščių bei kitų medžiagų, kurios naudingos specifinėms moters organizmo funkcijoms. „Gamtos namų" Nakvišų aliejus gaminamas šalto spaudimo būdu, todėl jame išlieka daugiau naudingų medžiagų. 

NAKVIŠŲ ALIEJUS moterims 1000 mg rekomenduojamas: 

 • priešmenstruacinio sindromo simptomams (PMS) palengvinti,
 • menopauzės laikotarpiu,
 • gerai odos, nagų ir plaukų struktūrai palaikyti,
 • kaip pagalbinė priemonė cholesterolio kiekiui kraujyje reguliuoti. 

Nakvišų aliejus - polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis. Jame yra ypač daug linoleno ir gama linoleno rūgščių: 

 • padedančių palengvinti priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomus,
 • normalizuojančių menstruacijų ciklą,
 • padedančių reguliuojančių moteriškų hormonų veiklą
 • padedančių išsaugoti gerą odos būklę, nagų ir plaukų struktūrą,
 • mažinančių cholesterolio kiekį,
 • padedančių reguliuoti kraujospūdį. 

NAKVIŠŲ ALIEJAUS sudėtyje yra: 

 • didelis nakvišų aliejaus kiekis - 1000 mg,
 • vitamino E -„odos ir kraujagyslių elastingumo vitamino", turinčio stiprų antioksidacinį poveikį. 

Veikliosios medžiagos: nakvišų aliejus, vitaminas E. 

Vartojimas: gerti po 1 kapsulę per dieną. Tinka vartoti nuo 12 metų. Maisto papildas nėra maisto pakaitalas. Neviršykite nustatytos rekomenduojamos dozės. Svarbu laikytis sveiko gyvenimo būdo ir rūpintis subalansuota mityba. 

Laikymas: laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje. 

Gamintojas: UAB „GRIDA", Molėtų g 16, Didžioji Riešė, 14260 Vilniaus r., tel.(8 5) 246 9651. 

Kilmės šalis - Jungtinė Karalystė.

 

Sudėtis

Vienoje kapsulėje yra:

 

RPN*, %

dvimetės nakvišos (Oenothera biennis) aliejaus

1000 mg

**

vitamino E

10 mg

83

 

* – rekomenduojama paros norma (RPN).

** – rekomenduojama paros norma nenustatyta.

Sudėtis: dvimetės nakvišos (Oenothera biennis) aliejus, želatina, drėgmę išlaikanti medžiaga glicerolis, DL-alfa-tokoferilio acetatas, vanduo.

Vienos kapsulės masė  1,38g (± 8 %)

 

 Nakviša

Nakviša (lot. Oenothera Bienis, angl. evening primrose)

Nakvišinių šeimos augalų gentis. Natūraliai paplitusi Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Tai vienmečiai, dvimečiai ir daugiamečiai augalai. Nakvišų dydis įvairuoja nuo 10 cm dydžio Oenothera acaulis augančios Čilėje iki 3 m siekiančios Oenothera stubbei iš Meksikos. Žiedai išsiskleidžia vakarais (dėl to ir pavadinta nakviša). Žiedai geltonos, baltos, rausvos spalvos, su keturiais širdiškais žiedlapiais. 
Senovės indėnai tikėjo, kad šio augalo šaknų gėrimas suteikia antgamtinių jėgų, taip pat padeda nugalėti kovojant su laukiniais žvėrimis. Į Europą nakvišos buvo atvežtos XII amžiuje. Nakvišos europiečiams tuomet atrodė stebuklingi augalai; iš tų laikų mus pasiekia senas vokiškas posakis: "Svaras nakvišų šaknų suteikia daugiau stiprybės nei centneris jautienos". Senovėja žmonės kalbėjo, kad laukiniai gyvūnai, pauostę arba suėdę nakvišų šaknų, prisileidžia žmogų ir jam paklūsta.
Tačiau, ne iš karto pradžių buvo pastebėta vertingiausia nakvišų savybė. XVIII amžiuje kiniečiai įrodė, jog nakvišos - ne tik energiją teikiantis augalas. Iš jos sėklų jie pirmą kartą išspaudė aliejų, kurį panaudojo žaizdoms gydyti. Vėliau buvo pastebėta, kad valgydami nakvišų sėklas, žmonės jaučiasi geriau, greičiau sveiksta po virškinamojo trakto ligų.

Vaistinė žaliava - dvimetės nakvišos sėklos. Šalto presavimo būdu apdorojus nakvišų sėklas, gaunamas aliejus, kuriame yra ypatingų polinesočiųjų riebalinių rūgščių. Ypatingai svarbios linoleninė rūgštis ir gama-linoleninė rūgštis (GLA). Gama linoleninė rūgštis yra nepakeičiama omega-6 polinesočiųjų rūgščių grupės rūgštis. Ji žmogaus organizme nesigamina, todėl turi būti gaunama iš išorės.

Ši rūgštis per eilę įvairių biocheminių procesu, paverčiama į prostaglandiną E1, kuris:

 • turi priešuždegiminį poveikį,
 • padeda stabilizuoti ląstelių membranas,
 • reguliuoja gimdos, kraujagyslių bei žarnyno lygiųjų raumenų susitraukimus.

Vartojant nakvišų aliejų:

 • švelnėja priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomai,
 • normalizuojasi menstruacijų ciklas, jos būna mažiau skausmingos,
 • GLA riebalų rūgštis dalyvaudama prostaglandino E gamyboje, padeda palaikyti vienodą prolaktino (hormono, aktyvinančio krūties audinį), lygį, todėl sumažėja krūtų tempimo jausmas, skausmas premenstruaciniu periodu,
 • GLA dalyvauja lipidų apykaitos procesuose, padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Šios medžiagos yra ląstelių membranų sudėtinė dalis,
 • nakvišų aliejus turi medžiagų, padedančių išlaikyti sveikus plaukus, odą ir nagus.

Nakviša yra Šiaurės Amerikos augalas. Ji taip pat paplitusi ir Šiaurės Europoje bei Tolimuosiuose Rytuose. Senovės indėnai tikėjo, kad šio augalo šaknų gėrimas suteikia antgamtinių jėgų. XVIII amžiuje kinai įrodė, jog nakvišos – ne tik energiją teikiantis augalas. Iš nakvišų sėklų jie pradėjo spausti aliejų ir jį naudojo žaizdoms gydyti bei odai gražinti.

Tuomet nakviša europiečiams atrodė stebuklingas bei nepakankamai ištyrinėtas augalas. Europiečiai nuodugniai tyrė ir nustatė, kad šalto spaudimo būdu apdorojus nakvišų sėklas gaunamas aliejus, kuriame yra nepakeičiamųjų riebalų rūgščių. Šios riebalų rūgštys yra arachidono rūgšties pirmtakai. Iš jos organizme gaminasi į hormonus panašios biologiškai veiklios medžiagos, kurios naudingos hormonų pusiausvyrai.

Nakvišų aliejus – polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis; jame yra ypač daug linoleno ir gama linoleno rūgščių bei kitų medžiagų, kurios turi įtakos specifinėms moters organizmo funkcijoms (mažina PMS simptomus, normalizuoja menstruacijų ciklą). Be šių naudingų medžiagų, nakvišų aliejuje yra ir vitamino E, žinomo kaip „odos ir kraujagyslių elastingumo vitamino“, turinčio stiprų antioksidantinį poveikį, t. y. neutralizuojančio toksinius fiziologinių procesų organizme metu susidarančius laisvuosius radikalus.

„Gamtos namų“ Nakvišų aliejus gaminamas šalto spaudimo būdu, todėl jame išlieka daugiau naudingų medžiagų. Nakvišų aliejus – polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis; jame yra ypač daug linoleno ir gama linoleno rūgščių bei kitų medžiagų, kurios naudingos specifinėms moters organizmo funkcijoms.

Daugiau informacijos:

  Vikipedija enciklopedija 

  Kokie vitaminai būtiniausi skirtingais moters gyvenimo tarpsniais

  20 aliejų, kurie greitina plaukų augimą

  Patarė, kaip priimti menopauzės iššūkius be nerimo